Obraz siebie i satysfakcja: podkreślenie piękna w Tobie

0
Rate this post

Pielęgnacja skóry i poczucie własnej wartości

Podkreśl swoje piękno Dr. Talita Siqueira 23.11.2020 Zabiegi Estetyczne, Odmładzanie Dodaj komentarz Bycie szczęśliwym z naszego wyglądu, cokolwiek by to nie było, bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie. Dowiedz się więcej o wpływie dbania o siebie na jakość życia i osobistą satysfakcję!

Aby utrzymać wysoką samoocenę, musisz dbać o siebie pod każdym względem! Wyrabianie nawyku zwracania uwagi na siebie, swoje ciało i umysł pozytywnie wpływa na jakość życia, ponieważ generuje dobre samopoczucie i pewność siebie.

Pielęgnacja skóry i postrzeganie siebie

Związek między poczuciem własnej wartości a pielęgnacją skóry był tematem przewodnim wydarzenia Skin Talks – Każda skóra ma swoją historię. Psycholog Lígia Dantas, uczestniczka debaty, stwierdziła, że ​​„to skóra oddziela indywidualność, czyli to, co mamy wewnątrz, od świata zewnętrznego.

  1. Cały czas jesteśmy ze sobą w kontakcie, dlatego tak ważne jest, aby o siebie dbać”.
  2. Stwierdziła również, że ludzie o bardziej satysfakcjonującym obrazie siebie mają tendencję do lepszego emocjonalnie pozycjonowania się w życiu.
  3. Ale w ten sam sposób stres współczesnego życia wpływa na nasze zdrowie, w tym zdrowie naszej skóry.

Również w Skin Talks wizażystka Rômolo Cricca wskazuje na silne odwzorowanie określonego standardu urody, co sprawia, że ​​ci, którzy nie pasują, nie czują się akceptowani. Czasami unikają patrzenia w lustro, nie dbają o siebie i mogą się izolować, czując się gorszymi i bezwartościowymi.

Potrzeba dużo uwagi, ponieważ niska samoocena, w połączeniu z innymi czynnikami, może przekształcić się w stan depresyjny, który jest znacznie poważniejszy.

W takim przypadku niezbędne staje się leczenie u psychologa

Dlatego wypracowanie rutyny samoopieki jest świetnym sprzymierzeńcem w utrzymaniu wysokiej samooceny. Obejmuje to dbanie o skórę, zdrowe odżywianie i ćwiczenia. Ale zastanów się:

  • w-takim-przypadku-niezbedne-staje-sie-leczenie-u-psychologaCzy to, co widzisz w lustrze, to efekt estetyczny, którego naprawdę pragniesz?
  • I więcej: czy obraz, którego pragniesz, wynika z własnej woli, czy jest to ten, o którym przekonało cię społeczeństwo, że jest to właściwy wygląd?

Stopniowo ludzie uświadamiają sobie, że obraz siebie jest ważny dla szczęścia. Zabiegi, aby Twoja skóra była piękna i zdrowa, powinna polegać na uwydatnianiu piękna każdego z nich, abyś czuła się usatysfakcjonowana obrazem odbitym w lustrze.

W końcu piękno tkwi w naszych różnicach i osobliwościach.

Badanie „Związek brazylijskich kobiet ze skórą twarzy”, przeprowadzone przez Avon we współpracy z Ibope, wysłuchało tysiąc kobiet w wieku od 25 do 60 lat we wszystkich regionach Brazylii. W efekcie m.in. 83% kobiet dba o skórę motywowane uczuciem przyjemności, mimo że dostrzega jej potrzebę.

Dowodząc, że pielęgnacja skóry wpływa na samoocenę, około 48% odpowiedziało, że dobre samopoczucie i zdrowie są najważniejsze w pielęgnacji twarzy. Jeśli chodzi o zabieg, poszukiwano podkreślenia naturalnego piękna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj