Jak zabiegi dermatologiczne wspierają zdrowie i dobre samopoczucie

0
Rate this post

Nasz obraz siebie powinien być odzwierciedleniem tego, w co wierzymy i chcemy pokazać światu. Zadowolenie z własnego wizerunku pomaga zwiększyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w sprostaniu codziennym wyzwaniom, czy to w pracy, na studiach, w relacjach międzyludzkich. Zadbany wygląd, zdrowa skóra i brak zmęczonego wyglądu to różnice. A nawyki urody pomagają w tym procesie.

Tu właśnie pojawia się znaczenie zabiegów dermatologicznych i estetycznych.

Niektóre przykłady to biostymulacja kolagenu, aplikacja toksyny botulinowej i mikronakłuwanie złota. To niektóre z zabiegów, które pomagają uzyskać piękniejszy i zdrowszy wygląd, ponieważ redukują zmarszczki mimiczne, zmarszczki, cienie, poprawiają strukturę skóry, a co najważniejsze: zachowuje naturalne piękno, podkreślając jej walory i nie modyfikując jej cechy.

Bardzo ważne jest, aby te zabiegi były prowadzone przez dermatologa, aby zabiegi przebiegały w sposób profesjonalny i odpowiedni. W końcu wielkim wyzwaniem jest praca z ludzkim obrazem i postrzeganiem piękna, pozwalając im być kim chcą, bez standardów, bez zasad, ale z empatią.

Dbanie o skórę to kwestia zdrowia!

  • Dbanie o skórę to podstawa, niezależnie od płci, wieku i rodzaju skóry. A czynniki takie jak zanieczyszczenia, stres, palenie, klimat, spożywanie alkoholu, ekspozycja na słońce, jedzenie i brak codziennej pielęgnacji, związane z procesem starzenia, przyczyniają się do powstawania plam, chorób i problemów, które w krótkim lub długotrwale może powodować uszczerbek na zdrowiu.
  • Dermatolodzy Jussamara Brito, profesor Escola Bahiana de Medicina i Renata Pedreira z Clínica Sanlazzaro, podkreślają wskazówki, wskazówki, prawdy i kłamstwa dotyczące opieki, którą wszyscy powinniśmy mieć.

Kiedy koliduje z poczuciem własnej wartości

Niektóre choroby skóry wpływają na samopoczucie i poczucie własnej wartości, pozostawiając plamy, ślady, a nawet blizny, takie jak łuszczyca, bielactwo, trądzik, a także ciemne plamy na twarzy, takie jak melasma, która przynosi zaburzenia utrudniające codzienne życie i generować uprzedzenia. Dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą w sprawie odpowiednich produktów i zabiegów.

„Wciąż istnieje wiele uprzedzeń z powodu braku wiedzy o populacji ogólnej. Ten rodzaj oddziaływania wpływa na poczucie własnej wartości i nastrój oraz może prowadzić do izolacji społecznej”, ostrzega Renata.

Zaburzenia psychiczne wiążą się często ze wzrostem zachorowalności na choroby skóry związane ze stygmatyzacjami, takie jak trąd, który do dziś pada ofiarą uprzedzeń.

„Wiele dermatoz determinuje ważną zmianę jakości życia ze względu na ich stan kliniczny i wpływ społeczny. Konieczne jest, aby ci pacjenci byli bardzo dobrze wspierani i wspierani, aby wyjaśnić naturę choroby w celu zapewnienia odpowiedniej opieki i obserwacji”, wyjaśnia Jussamara

Codzienna pielęgnacja

codzienna-pielegnacjaHigiena skóry jest bardzo ważna. Twarz należy myć dwa razy dziennie, aby uniknąć nadmiernego natłuszczenia, pozostałości makijażu i innych produktów, takich jak zanieczyszczenia i kurz;

• Jeśli skóra jest tłusta, mydło powinno być oparte na środkach ściągających, które sprzyjają udrażnianiu porów. W przypadku skóry suchej i normalnej idealne są mydła w płynie o neutralnym pH;

• Makijaż należy codziennie usuwać odpowiednimi płynami oczyszczającymi;

• Nawilżacze muszą być odpowiednie dla każdego rodzaju skóry i specyficzne dla twarzy i ciała. „Nawilżenie utrzymuje integralność warstwy ochronnej skóry”, wyjaśnia Jussamara.

• Niezbędne jest również unikanie nadmiernego słońca, mydła, luffy oraz bardzo gorących i długich kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj