Sześć wskazówek dla mężczyzn, jak zadbać o swój wygląd

0
Rate this post

Dawno minęły czasy, kiedy dbanie o swój wygląd było tylko dla kobiet. Coraz częściej troska o higienę osobistą mobilizuje także mężczyzn. Dlatego oferta usług, takich jak wyrafinowane salony fryzjerskie, manicure specjalizujące się w męskich dłoniach i specyficzne zabiegi estetyczne, wciąż rośnie. Opracowane specjalnie dla nich produkty zyskują również miejsce na półkach aptek i salonów kosmetycznych.

Dla tych, którzy lubią dbać o kondycję, aby zawsze czuć się atrakcyjnie, oto dobre wskazówki dotyczące pielęgnacji, które należy stosować codziennie. Ale pamiętaj: najważniejsze to czuć się dobrze ze sobą.

Broda, włosy i wąsy

Każdy ma swój własny styl. I szanowanie tego jest niezbędne. Za każdym razem pojawia się moda na inną fryzurę. Ale to nie znaczy, że musisz zawsze dołączyć.

Włosy proste, kręcone lub falowane, gęsta lub cienka broda wymagają specjalnych zabiegów. Dlatego ważne jest, abyś miał fryzjera lub fryzjera, któremu ufasz. Kogoś, kto poprowadzi Cię nie tylko w wyborze najlepszego kroju, ale także w trosce o to, aby Twój wygląd był zawsze nieskazitelny.

Czysta i chroniona skóra

Nawilżenie ciała i twarzy zapewnia dobry wygląd, nadaje skórze gładkość i miękkość. Ale potrzeba przyjęcia tego zwyczaju wykracza daleko poza troskę estetyczną. Jest skutecznym środkiem zapobiegającym m.in. infekcjom i chorobom skóry.

Dłonie zasługują na szczególną pielęgnację, dlatego zawsze miej przy sobie tubkę kremu i nie bój się jej używać przynajmniej dwa razy dziennie. Nie zapomnij też o kremie przeciwsłonecznym, nawet jeśli nie pracujesz na słońcu. Białe światło, które oświetla większość profesjonalnych środowisk, również ma szkodliwy wpływ na zdrowie, szczególnie dla osób o jaśniejszej skórze.

Miękki i pyszny zapach

Chodzenie zapachowe jest zawsze zalecane. Ale używanie perfum to sztuka, wymaga szczególnej troski. Pierwszym z nich jest zastosowanie odpowiedniej dawki. Nigdy nie przesadzaj!

  • Preferuj również bezzapachowe dezodoranty. Unikają nieprzyjemnej mieszanki zapachów.
  • męskie perfumy
  • Dobry kształt, bez przesady

miekki-i-pyszny-zapachChodzenie na siłownię jest dobre dla twojego zdrowia i utrzymuje cię w dobrej formie. Podczas ćwiczeń możesz stracić te dodatkowe kilogramy, ten dodatkowy brzuch, który szkodzi sylwetce i nabiera energii na co dzień. Bieganie uliczne i spacery, pływanie, sporty walki też mają ten sam efekt.

Przycięte i czyste paznokcie

Obgryzanie paznokci, nie ma mowy. To, czego potrzebujesz, to dbać o nie. Na wszelki wypadek zawsze miej w kieszeni papier ścierny, aby usunąć ten mały kawałek, który się poluzował. Bardziej nowoczesne salony fryzjerskie oferują, oprócz strzyżenia, usługi manicure, a nawet pedicure. Używaj i nadużywaj do woli. Długie i krzywe paznokcie niezmiennie robią złe wrażenie i mogą im towarzyszyć np. wrastające paznokcie.

  • obserwuj swoje paznokcie
  • włosy do zmierzenia

Mężczyźni wciąż stanowią mniejszość, ale wielu szuka w sieciach specjalizujących się w depilacji i projektowaniu brwi w poszukiwaniu dodatkowej troski o swój wygląd. Preferowane były zabiegi laserowe, które gwarantują długotrwały efekt. Dostępnych jest kilka pakietów, które obejmują usuwanie owłosienia z różnych części ciała.

Tutaj w Shopping Interlagos znajdziesz sklepy i usługi, które pomogą Ci zadbać o dobry wygląd. Cieszyć się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj