Więcej niż estetyka, eliminacja „vasinhos” jest dobra dla zdrowia.

0
Rate this post

Zbliża się zima i to idealny czas na zabiegi pielęgnacyjne. A zabiegi kosmetyczne są również ogólnie dobre dla zdrowia; To dobre dla samooceny!

Nie jest tajemnicą, że chłodne dni sprzyjają zabiegom na skórę twarzy, ale mało kto pamięta, że ​​sprawdza się również przy pielęgnacji nóg. Czas pozbyć się żylaków i „vasinhos”, tych czerwono-niebieskich smug.

Które pojawiają się na nodze bez wysyłania wiadomości

doradcy wyjaśniają, że przed leczeniem pajączków i żylaków konieczne jest poddanie się badaniu klinicznemu żył nóg u angiologa. Dzieje się tak dlatego, że czasami możliwe jest, że oprócz tego, co jest widoczne, występują mikrożylaki lub żylaki w fazie podskórnej. I tym również należy się zająć.

Co więcej, uprzednia konsultacja jest również ważna, ponieważ pomaga określić, którzy pacjenci mają bardziej powierzchowne problemy, a którzy cierpią na przewlekłą niewydolność żylną. Osoby z żylakami często mają objawy, takie jak ociężałość lub zmęczenie nóg, które mogą, ale nie muszą, mieć wieczorny obrzęk (obrzęk).

A leczenie? Operacje małoinwazyjne i np. stosowanie pończoch uciskowych dają świetne rezultaty w likwidacji pajączków i żylaków. Jednak nadal najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu problemów jest utrzymanie zdrowych nawyków, walka z nadwagą i wyeliminowanie siedzącego trybu życia. Dlatego zmiany stylu życia, takie jak dbanie o jedzenie i regularne uprawianie aktywności fizycznej, należy przyjąć jak najszybciej, ponieważ bez takich środków obrzęk może powrócić.

Kobiety muszą zachować szczególną ostrożność, także ze względu na problemy hormonalne i stosowanie środków antykoncepcyjnych.

A potem jest sprawa historii rodziny. Pacjenci z przypadkami w rodzinie są bardziej predysponowani do rozwoju problemu i muszą zasięgnąć porady doradcę, aby temu zapobiec, nawet jeśli jeszcze go nie ujawnili.

Udowodniono, że noszenie pończoch uciskowych pomaga złagodzić objawy i może w rzeczywistości zminimalizować pojawianie się pajączków i żylaków. Jednak skarpetki również muszą być przepisane przez doradcę. doradcy wyjaśniają, że pończochy uciskowe pomagają w przenoszeniu krwi z żył powierzchownych do głębszych. Ponadto korygują trajektorię powrotu żylnego do serca.

Kilka złotych wskazówek, które pomogą Ci zachować piękne i zdrowe nogi:

Unikaj codziennego noszenia wysokich obcasów, ponieważ zakłócają krążenie krwi;
Przed rozpoczęciem leczenia pigułką antykoncepcyjną skonsultuj się z doradcą i poproś o więcej wyjaśnień dotyczących skutków ubocznych;

  • kilka-zlotych-wskazowek-ktore-pomoga-ci-zachowac-piekne-i-zdrowe-nogiNie pozostawaj w tej samej pozycji przez cały dzień. Na przykład w pracy staraj się robić krótkie przerwy, aby wstać z krzesła i trochę pospacerować. Pomoże to uwolnić i pobudzić krążenie krwi;
  • Zachowaj ostrożność podczas aktywności fizycznej, takiej jak trening siłowy lub aerobik o dużej intensywności. Powodują większe napięcie w naczyniach, a w konsekwencji ich rozszerzenie;
  • Nie pal. Papierosy są szkodliwe dla zdrowia i, w połączeniu z innymi niezdrowymi nawykami, mogą przyczynić się do pojawienia się żylaków;

Noś elastyczne pończochy przepisane przez angiologa; Nigdy nie lecz żylaków bez kontroli chirurga naczyniowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj