Wiadomości z minuty na minutę

0
Rate this post

Badania naukowe sugerują, że delfiny używają koralowców do pielęgnacji skóry
Biolodzy morscy zidentyfikowali zachowanie delfinów, które sugeruje, że celowo ocierają się one o pewne gatunki elastycznych koralowców ze względu na ich właściwości lecznicze.

Badania naukowe sugerują, że delfiny używają koralowców do pielęgnacji skóry

  • zwierzęta stylu życia
  • podziel się tą wiadomością
  • ćwierkać
  • Udział

Badania opublikowane dzisiaj w czasopiśmie naukowym iScience sugerują, że delfiny butlonose indo-pacyficzne również zapadają na choroby skóry, ale „ocierają się o koralowce”, co pomaga przywrócić właściwości skóry i zapobiegać infekcjom.

Biolog morski Angela Ziltener, współautorka badania i naukowiec z Uniwersytetu w Zurychu, Szwajcaria, zaobserwowała to zachowanie u delfinów w północnym Morzu Czerwonym, u wybrzeży Egiptu 13 lat temu, zauważając, że zwierzęta to zrobiły z pewnymi rodzajami koralowców, z grupy z rzędu ‘Alcyonacea’ znanej jako ‘gorgonie’: „było oczywiste, że dokładnie wiedzieli, jakiego rodzaju koralowców zamierzają użyć”.

Dzięki swojemu doświadczeniu w nurkowaniu udało mu się zdobyć zaufanie zwierząt i odkryć, że ocierając się o koralowce, uwalniają one śluz, który naukowcy zebrali do analizy.

Chemik Gertrud Morlock, główna autorka badania i badaczka na niemieckim uniwersytecie Justus Liebig, wraz z zespołem odkryła w koralach wybranych przez delfiny właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjne, które ich zdaniem służą do regulowania mikrobiomu skóry zwierząt: metabolity mogą pomóc im osiągnąć homeostazę skóry (równowagę) i być przydatne w profilaktyce i leczeniu infekcji bakteryjnych”.

Rafy koralowe są ważnym miejscem dla populacji delfinów, które wykorzystują je do odpoczynku i zabawy. „Kiedy nie śpią, ocierają się o koralowce prawie tak, jakby myły się przed pójściem spać lub przygotowywały się do nowego dnia” – mówi Ziltener.

„Branża turystyczna zarabia dużo pieniędzy na delfinach.

Ludzie pragną pływać z delfinami, więc przemysł stara się zrozumieć, z jakich raf korzystają. Ludzie denerwują delfiny, jeśli nie przestrzegają zasad bezpiecznego podejścia do nich. odpowiedzialny”, mówi biolog, który założył grupę, której celem jest ostrzeganie przewodników i turystów o zasadach i stara się, aby rafy zostały uznane za obszary chronione.

  • branza-turystyczna-zarabia-duzo-pieniedzy-na-delfinachNakładanie kremu przeciwsłonecznego na twarz (i ciało) to ważna, jeśli nie podstawowa pielęgnacja, ponieważ chroni skórę przed ostrymi promieniami słońca, na które jesteśmy na co dzień narażeni. Ten krok w rutynie urody nabiera jeszcze większego znaczenia w najgorętszej porze roku, kiedy marzymy tylko o długich dniach na piasku lub przy orzeźwiającym basenie.
  • Nowa gama filtrów przeciwsłonecznych Collistar okazuje się świetnym sprzymierzeńcem w okresie letnim, dzięki innowacyjnemu filtrowi prowitaminy D, który blokuje wyłącznie szkodliwe promienie, pozostawiając skórę zdrową opalenizną.

Formuła marki Smart Sun Protection maksymalizuje pozytywne działanie promieni słonecznych, zapobiegając fotostarzeniu oraz powstawaniu rumienia i zmarszczek posłonecznych.

Sekret tkwi w proporcji filtrów dla dwóch rodzajów promieni słonecznych (UVA i UVB), co pozwala chronić skórę bez hamowania produkcji witaminy D, niezbędnej do wchłaniania wapnia, fosforu, w zwalczaniu infekcji między innymi inne procesy metaboliczne.

Zmieniając magiczną formułę, ekspertom udało się zwiększyć produkcję witaminy, a także ochronę przed promieniami UVA. Wśród produktów znajdują się również filtry przeciw niebieskiemu światłu wypromieniowanemu z urządzeń technologicznych oraz filtry IR, chroniące przed szokiem termicznym promieni podczerwonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj