Wszystko o leczeniu

0
Rate this post

Uroda i pielęgnacja

Choroba i jej leczenie mogą prowadzić do skutków ubocznych, które wpływają również na wygląd zewnętrzny. Chociaż wypadanie włosów jest dziś znacznie rzadsze, wielu pacjentów uważa wypadanie włosów za bardzo niepokojące. Szczególnie w fazach, w których nie radzisz sobie dobrze z powodu choroby lub terapii, ważne i pomocne jest świadome poświęcanie czasu dla siebie i swojego wyglądu.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i makijażu

  • Używaj produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry wrażliwej i delikatnej. Takie linie produktów są zwykle odpowiednio oznakowane.
  • Do oczyszczania twarzy lepiej używać mleczka niż mydła: jest łagodniejsze i nie zaburza pH skóry.
  • Twoja skóra może reagować na promieniowanie lub chemioterapię podrażnieniem – unikaj złuszczania twarzy w tym okresie.
  • Unikaj bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli wychodzisz na słońce, użyj wcześniej kremu z filtrem SPF 50.

Jeśli nosisz makijaż, zawsze używaj koloru, który jest o około jeden ton jaśniejszy od naturalnego odcienia skóry i używaj sypkiego lub kompaktowego pudru, aby go utrwalić.
Korektor jest dobry do ukrycia zaczerwienień czy cieni pod oczami. Ponownie, najlepiej wybrać ton, który jest nieco jaśniejszy niż skóra na twarzy.

Możliwym skutkiem ubocznym chemioterapii jest utrata brwi i rzęs. Możesz delikatnie wymalować brwi kredką do brwi w tym samym kolorze – jeśli zachowasz naturalny kształt trójkąta, brwi będą wyglądały bardzo naturalnie.

Rzęsy, które są tuszem do rzęs, robią dużą różnicę – nawet jeśli masz tylko kilka naturalnych rzęs, warto używać tuszu do rzęs.

Jeśli użyjesz ołówka kajal, aby bardziej podkreślić oczy, użyj ciemnych lub brązowych odcieni – czarna obwódka zwykle wygląda na zbyt twardą.
Odrobina różu w delikatnym różu lub moreli sprawia, że ​​twarz wygląda promiennie, a cera świeża.

Dodatkowe informacje na temat wyglądu i makijażu można znaleźć na stronie DKMS Life. Krótkie filmy dokładnie wyjaśniają, na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania makijażu. Praktyczne instrukcje krok po kroku są idealne do naśladowania.

Informacje o perukach

doradca prowadzący może wystawić receptę na wymianę włosów. Jeśli prawdopodobna jest utrata włosów, perukę można przepisać przed rozpoczęciem chemioterapii.
W takim przypadku koszty lub dotację pokrywają ustawowe zakłady ubezpieczeń zdrowotnych.

Najlepiej jest wcześniej zapytać w swojej firmie ubezpieczeniowej o poziom ubezpieczenia.

Znajdź specjalistę od wymiany włosów w Twojej okolicy, który jest zatwierdzony przez Twoją firmę ubezpieczeniową. Możesz znaleźć specjalistę w Twojej okolicy na stronie internetowej BVZ (Federalne Stowarzyszenie Specjalistów ds. Wymiany Włosów).

  • Dopasuj perukę w odpowiednim czasie, najlepiej, gdy włosy są jeszcze na miejscu.
  • Z jednej strony przymierzanie jest często przyjemniejsze, z drugiej strony specjalista może zadbać o to, aby struktura i kolor peruki były jak najbardziej zbliżone do ludzkich włosów.

najlepiej-jest-wczesniej-zapytac-w-swojej-firmie-ubezpieczeniowej-o-poziom-ubezpieczeniaWskazówka do książki: „Dzisiaj jestem blondynką. Dziewczyna z dziewięcioma perukami.
W swojej autobiograficznej powieści Sophie van der Stap, u której wykryto raka piersi we wczesnych latach dwudziestych, opisuje, jak radzi sobie z chorobą i jej skutkami ubocznymi. Dostaje dziewięć różnych peruk i wciela się w różne role w zależności od tego, jak się czuje, co pomaga jej przetrwać trudne chwile choroby i odkryć, kim naprawdę jest.

Wskazówka do książki: „Bezwłosy czas”.

W tym poradniku znajdziesz jasne informacje na temat peruk i sposobów pokrycia kosztów, ale także ilustrowane instrukcje dotyczące technik wiązania odzieży i relacje od innych pacjentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj