»Doskonałe« ciało – jak ideały piękna zmieniają się w czasie.

0
Rate this post

Czas czytania 3 minuty, 21 sekund, artykuł ostatnio edytowany 14 stycznia 2022, DOI: Piękno: ideały piękna z biegiem czasu. Co uważa się za piękne w 2022 roku?
»Piękno jest w oku patrzącego«, to zdanie jest dobrze znane, ale jednocześnie idea piękna zmienia się regularnie. Co jest dziś uważane za piękne i jak kobiety mogą za nim nadążyć?

Piękno: ideały piękna z biegiem czasu.

Co uważa się za piękne w 2022 roku?

  • Neustadt, 13 stycznia 2022 r.
  • »Doskonałe« ciało – jak ideały piękna zmieniają się w czasie

Cofnijmy się myślami do lat 50., kiedy Marilyn Monroe była uważana za absolutny ideał piękna. Kobiety chciały być takie jak ona, mężczyźni chcieli ją zdobyć. »W« była tak zwana »figura klepsydry«. Jeśli kobieta miała pełną pierś, wąską talię i szerokie biodra, uważano ją za piękną. Musiało być coś w kobiecie, haki głodu były wtedy naruszone.

Ideały piękna z ostatnich 50 lat

W latach 60. sytuacja nagle się odwróciła. Słynna modelka Lesley „Twiggy” Lawson była nowym ideałem piękna w naszym społeczeństwie. Duże oczy i chłopięce ciało, tak nagle chciały wyglądać wszystkie kobiety. Diety stały się nagle na porządku dziennym i powstała firma Weightwatchers.

Farrah Fawcett w czerwonym kostiumie kąpielowym to słowo kluczowe, jeśli chodzi o ideał piękna lat 70-tych. Bycie szczupłym nadal było modne, ale nagle postawiono na #zdrowie i #fitness. Narodziła się silna »kobieta mocy«.

W latach 80. modelkom takim jak Claudia Schiffer i Cindy Crawford udało się ponownie zmienić ogólny pogląd na piękno. Trzeba było być wysokim i szczupłym, ale niezbyt wysportowanym, bo ciało nie mogło stracić swoich najważniejszych kobiecych atutów, takich jak szeroki dekolt. W latach 80. kobiety przysięgały, że dzięki tak zwanym „filmom aerobowym” zachowają szczupłą sylwetkę bez nadmiernego przyrostu masy mięśniowej.

Lata 90. były kolorowe i szalone, bardzo odmienne od panującego wówczas ideału kobiecej urody. Modelka Kate Moss i aktorka Winona Ryder były plakatami ideału piękna w latach 90-tych. Małe, cienkie, blade i małe piersi.

Bardzo różni się od wczesnych lat 2000. Im pulchniejszy, tym lepiej. Pamela Anderson pokazała nam jak. Blond, szczupłe, długie nogi, idealny nos dzięki chirurgii plastycznej, sztuczna opalenizna i przyciągająca wzrok kobieca pierś, oczywiście zmieniona przez powiększenie biustu.

Ideał piękna dzisiaj

Ciągła zmiana jest częścią tego motywu, więc nie jest niespodzianką, że istnieją dziś różne pomysły na idealne ciało, ale ten motyw jest bardzo podobny do wielu innych motywów społecznych – jest znacznie więcej odmian niż wcześniej. Jednolity ideał piękna można zidentyfikować tylko w ograniczonym zakresie.

Z jednej strony istnieje frakcja „influencerów” & Co., jednym z najbardziej znanych przykładów są tak zwani „Kardashians”. Jaka jest tutaj najważniejsza cecha, że ​​tak powiem. »musi mieć«?

ideal-piekna-dzisiajTyłek XXXL! Krzywe znów są „w”!

Postać klepsydry powraca, tylko bardziej ekstremalna niż kiedykolwiek. Brzuch powinien być płaski i jędrny, a pośladki i biust pękają w szwach. Jest to bez wątpienia skrajność, która jest jednak w przeciwieństwie do innej skrajności, modesuplement o długich nogach, które często wydają się być podatne na anoreksję, ale mimo to mają rzucający się w oczy rozmiar biustu i często pomagały w krągłościach na pośladkach.

  • A do tego dochodzi trend „natural look”, który staje się coraz bardziej popularny. Chodzi o to, aby proporcje pasowały do ​​naturalnego wyglądu ciała.
  • To chyba najciekawsza inwestycja, bo prawdopodobnie ma największą bazę. Nie oznacza to, że możesz interweniować, aby poprawić lub zoptymalizować jeden lub drugi punkt, ale tylko z umiarem. To wymaga odpowiedniego specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj