Produkty kosmetyczne regulują następujące przepisy:

0
Rate this post

Nowy rok, nowe trendy, nowe miłości: Piękno będzie naprawdę ekscytujące w 2022 roku! Od wieloletnich faworytów, takich jak czyste piękno, przez niezbędne składniki, takie jak bakuchiol i niacynamid, po skinimalizm i lifting brwi — poznaj trendy w pielęgnacji skóry z 2022 r., bez których nie możesz się obejść w swojej rutynie pielęgnacyjnej.
– Źródło zdjęcia: Edwin Tan © Edwin Tan

Trend w pielęgnacji skóry: niacynamid

Niacynamid jest prawdziwie wszechstronnym środkiem do pielęgnacji skóry, prawie nic nie jest w stanie zrobić z aktywnym składnikiem. Niacynamid, znany również jako witamina B3 lub nikotamid, jest witaminą rozpuszczalną w wodzie.

Mocny składnik aktywny często znajdujemy w serum i kremach na różne potrzeby skóry – od przeciwstarzeniowych po zanieczyszczenia skóry. Składnik najlepiej rozwija swoje działanie w proporcji od 2 do ok. 10 procent. Które to? Tutaj możesz w skrócie poznać piękno supermocy niacynamidu:

Niacynamid doskonale sprawdza się w walce z wypryskami. Reguluje produkcję sebum i działa przeciwzapalnie. Prawdziwy rewolucjonista dla skóry tłustej, zanieczyszczonej i mieszanej.

 • Witamina ma również właściwości równoważące plamy pigmentacyjne.
 • Niacynamid wzmacnia barierę skórną i chroni przed wolnymi rodnikami.
 • Witamina przeciwstarzeniowa stymuluje produkcję kolagenu oraz wygładza zmarszczki i linie.

Produkty kosmetyczne definiuje się jako:

„Substancje lub mieszaniny przeznaczone do kontaktu zewnętrznego z różnymi częściami ciała ludzkiego (skórą, owłosieniem, paznokciami, ustami i zewnętrznymi obszarami intymnymi) lub z zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, w wyłącznym lub podstawowym celu : aby je oczyścić, perfumować, zmienić ich wygląd, chronić je, utrzymywać w dobrym stanie lub wpływać na zapach ciała.”

Tutaj znajdziesz linki do odpowiednich tekstów prawnych oraz wytycznych i zaleceń dotyczących produktów kosmetycznych. Co musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz sprzedawać produkty kosmetyczne? Jakie są zadania osoby odpowiedzialnej i branży? Ważne informacje o kartotece produktu/ocenie bezpieczeństwa (jak powinien wyglądać PID i kto może go utworzyć?) oraz dane kontaktowe.

Prawo kosmetyczne

Rozporządzenie (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych dotyczy wszystkich produktów kosmetycznych udostępnianych w UE i składa się z 40 artykułów i 71 motywów, 10 załączników podzielono w następujący sposób:

 • prawo-kosmetyczneZałącznik I: Raport o bezpieczeństwie (informacje dotyczące bezpieczeństwa + ocena)
 • Załącznik II: Substancje zabronione
 • Załącznik III: Substancje objęte ograniczeniami
 • Załącznik IV: Barwniki
 • Załącznik V: Konserwanty
 • Załącznik VI: filtry UV
 • Dodatek VII: Symbole
 • Dodatek VIII: Metody alternatywne do testów na zwierzętach
 • Załącznik IX: Część A – Uchylona dyrektywa, Część B – Wykaz terminów wdrożenia
 • Dodatek X: Tabela korelacji

Rozporządzenie w sprawie oświadczeń kosmetycznych (UE) nr 655/2013 określa wspólne kryteria uzasadniania oświadczeń reklamowych w odniesieniu do produktów kosmetycznych. Wytyczne dotyczące rozporządzenia (UE) nr 655/2013.

W ustawie o ochronie żywności i konsumentów (LMSVG) BGBl.I nr 13/2006 z późniejszymi zmianami uregulowane są wymagania dotyczące produktów kosmetycznych i związana z nimi odpowiedzialność przedsiębiorcy.

Rozporządzenie wykonawcze dot. kosmetyków BGBl II nr 330/2013 reguluje krajowe przepisy dotyczące oznakowania produktów kosmetycznych w opakowaniach i nieopakowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj