Ponadto określono zasady dotyczące proporcji w mieszaninach wodnych, takich jak destylaty, ekstrakty, hydrozole, a nawet koncentraty ponownie rozcieńczone, które można wykorzystać do obliczenia proporcji organicznych.
Powinno być możliwe jedynie dodanie proporcji faktycznie uzyskanych z roślin do proporcji organicznych.
Podobnie jak w przypadku naturalnych produktów kosmetycznych, można stosować wyłącznie naturalne zapachy i aromaty zgodne z międzynarodową normą ISO 9235 oraz wymienione w niej substancje, które zostały wyizolowane metodami fizycznymi.
Dozwolone konserwanty identyczne z naturalnymi to również te, które można stosować w kosmetykach naturalnych. Listę konserwantów identycznych z naturalnymi znajdziesz w Kodeksie, rozdział B 33 Kosmetyki, podrozdział: Kosmetyki naturalne.
Pełny tekst wytycznych można znaleźć w: Wytyczne – Produkty rolne z produkcji ekologicznej i produkty pochodne (produkcja ekologiczna RL) (sekcja 6 Kosmetyki organiczne).
Niepożądane efekty
Artykuł 2 Rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 definiuje następujące pojęcia:
- Skutek niepożądany to niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka, który można przypisać normalnemu lub dającemu się racjonalnie przewidzieć stosowaniu produktu kosmetycznego.
- Poważny skutek niepożądany to skutek niepożądany, który skutkuje czasowym lub trwałym upośledzeniem, inwalidztwem, hospitalizacją, wadami wrodzonymi, bezpośrednim zagrożeniem życia lub śmiercią.
- Zgodnie z art. 23 osoba odpowiedzialna i dystrybutor muszą niezwłocznie zgłosić wystąpienie poważnych niepożądanych skutków właściwemu organowi. Konsumenci i doradcy mogą również zgłaszać poważne działania niepożądane.
Tytuł
Rozporządzenie Federalnego Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie warunków wstępu do regulowanego handlu kosmetykami (kosmetyka)StF: Federalny Dz.U. II nr 139/2003modyfikacja.
IDF:
- Federalny Dz.U. II nr 399/2008
Preambuła/klauzula promulgacyjna
Zgodnie z § 18 ust. 1 kodeksu pracy z 1994 r., Federalny Dz.U. nr 194, ostatnio zmieniony przez Federalny Dz.U. I nr 111/2002, § 2 i 3 są zgodne z federalnym ministrem ds. zabezpieczenia społecznego Przepisane pokolenia:
§ 1. (1) Na podstawie niżej wymienionych dokumentów kwalifikację zawodową do rozpoczęcia handlu kosmetykami (kosmetyki) (§ 94 Z 42 GewO 1994), z wyjątkiem piercingu i tatuażu, uważa się za spełnione:
1. Świadectwo pomyślnego zdania testu biegłości lub
2. Zaświadczenia nieprzerwanej trzyletniej odpowiedniej pracy jako osoba prowadząca działalność na własny rachunek lub jako kierownik (§ 18 ust. 3 GewO 1994) lub
3. Zaświadczenia nieprzerwanej dwuletniej odpowiedniej działalności jako osoba prowadząca działalność na własny rachunek lub jako kierownik firmy, pod warunkiem, że wcześniejsze pomyślnie ukończone szkolenie zgodnie z ust. lub instytucja komercyjna, lub
4. Zaświadczenia o nieprzerwanej dwuletniej stosownej pracy w charakterze osoby prowadzącej działalność na własny rachunek lub kierownika operacyjnego, pod warunkiem, że dla danej działalności co najmniej trzy lata stosownej działalności w charakterze pracownika jest udowodnione, lub.
5. Zaświadczenia o nieprzerwanej trzyletniej odpowiedniej działalności najemnej, pod warunkiem, że wcześniejsze pomyślnie ukończone szkolenie zgodnie z ust. 3 można udowodnić w zakresie odpowiedniej działalności, która jest uznawana przez państwo lub właściwą instytucję zawodową lub handlową.
- (2) Czynności uregulowane w paragrafach 1 pkt 2 i 4 nie mogą być zakończone przez więcej niż dziesięć lat w momencie otrzymania rejestracji działalności gospodarczej.
- (3) Szkolenia zgodnie z ust.1 pkt 3 i 5 są następujące:
Dyplom w zakresie medycyny/medycyny ludzkiej/stomatologii lub egzamin końcowy w ramach praktyki kosmetyczki (kosmetyczka), szkolenie w wyższej służbie cywilnej w zakresie zdrowia i pielęgniarstwa lub inny wcześniej pomyślnie ukończony program szkoleniowy o porównywalnym ukierunkowaniu, który jest uznawany przez państwo lub przez odpowiedzialną organizację zawodową lub handlową.
Przez działalność zawodową w rozumieniu ust. 1 należy rozumieć zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy nieukończone w ramach praktyki zawodowej w ramach dopuszczonej praktyki zawodowej.