Dlaczego ludzie mają reoperację ust w serca?

0
Rate this post
 1. Julia Wadhawan
 2. 23 kwietnia 2017, 19:01

Ten artykuł został opublikowany na bento.de 23 kwietnia 2017 r.

W Azji Kim Kardashian byłaby teraz poza domem. Przynajmniej jeśli wierzysz w trend kosmetyczny: ponieważ na Instagramie azjatyckie gabinety kosmetyczne i pacjenci pokazują, jak zmniejszają usta. Wiemy o zastrzykach do ust, ale redukcja ust?

Pod hashtagiem #Lipreduction można znaleźć zdjęcia pacjentów, którzy przeszli operację, często zamieszczane przez gabinety e, ale także przez nich samych.

Ludzie usuwają tkankę z dolnej części górnej wargi, która jest następnie zszywana, aby wyglądała na lekko w kształcie serca. Zabieg powinien zająć około godziny, po tygodniu blizny powinny się zagoić.

Tak wyglądają usta po zabiegu:

Dermatolog z Tajlandii, Nuttae Nuttapon, wyjaśnia, że ​​wygląd mniej „azjatycki” jest powszechnym trendem w urodzie: „Azjatyccy mężczyźni i kobiety preferują cechy rasy kaukaskiej, takie jak węższe kości policzkowe, głębsze oczodoły i cieńsze usta” (Newbeauty.com).

 • Pragnienie posiadania bardziej „zachodnich” ciał jest również powszechne w przypadku różnych rozmiarów ust w Azji.
 • Kilka operacji kosmetycznych ma na celu sprawienie, by ciało wyglądało mniej azjatyckie:
 • Na przykład wiele osób chce jasnej skóry i wybiela się kremami lub terapiami laserowymi (“Frankfurter Allgemeine Zeitung” ).
 • W Korei Południowej nawet dziewczynki w szkole mają “operowane” powieki – tj. powiększane (“Süddeutsche Zeitung”).
 • Wąskie kości policzkowe są również uważane za ideał piękna (SPIEGEL ONLINE).

Szczególnie w tak gęsto zaludnionych krajach, jak Chiny czy Indie, toczy się też szczególna walka konkurencyjna: im piękniejsza osoba, tym większe jej szanse na rynku pracy i małżeństwa (bento).

W Indiach historycy również przypisują pragnienie jasnej skóry „kolonialnemu kacowi”:

 • Brytyjscy władcy kolonialni decydowali o tym, co jest piękne i o co warto dążyć. Ideały są nadal rozpowszechnione (“The Guardian” ).
 • W Niemczech w 2015 roku powiększanie piersi było najczęściej wykonywaną operacją kosmetyczną (17,8 proc.). Korekty ust wykonało 4,4 proc. ankietowanych. (“Ęrzte-Zeitung”)

w-indiach-historycy-rowniez-przypisuja-pragnienie-jasnej-skory-kolonialnemu-kacowiAle i tutaj niektórzy ludzie mają zmniejszone usta – na przykład, jeśli czują, że jedna warga jest szczególnie duża w porównaniu z drugą. Jednak zapotrzebowanie na informacje o różnych klinikach kosmetycznych nie jest tak duże (Schönheitsop.de). I, jak zawsze, istnieje również spore ryzyko: oprócz siniaków i obrzęków mogą tworzyć się widoczne blizny.

Niedawne badanie przeprowadzone przez Ipsos Thailand ponad 500 Tajów w wieku 18 lat i starszych pokazuje, że dwie trzecie Tajów jest pewnych siebie w swoim wyglądzie. Jednak 87% respondentów albo aprobuje chirurgię plastyczną, albo postrzega ją pozytywnie – przytłaczająca większość. Stoi to w sprzeczności z ustalonym oczekiwaniem, że rosnące rozpowszechnienie mediów społecznościowych w Tajlandii przyczyniło się do rosnącego niezadowolenia z własnego ciała wśród populacji.

Co najważniejsze, odkrycie rzuca światło na rosnącą szansę dla aktorów z branży kosmetycznej na wykorzystanie liberalizującego podejścia tajskiego społeczeństwa do chirurgii plastycznej przy jednoczesnym uchwyceniu niuansów postrzegania piękna przez tajskie społeczeństwo jako całość.

 • Oto pięć kluczowych wniosków z tego badania:
 • Mężczyźni i kobiety są jednakowo pewni swojego wyglądu

Nasze badanie nie wykazuje znaczącej różnicy między poziomem pewności siebie wśród mężczyzn i wśród kobiet. Potwierdza to słuszność ważnego trendu w branży, w którym produkty kosmetyczne zaczynają być skierowane zarówno do mężczyzn, jak i kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj