Japonia: krzywe zęby i porcelanowa cera

0
Rate this post

„Piękno jest w oku patrzącego” – tak mówi znane przysłowie.

Jest to całkowicie subiektywne, a kobiety i mężczyźni na całym świecie oceniają piękno według bardzo różnych standardów. Trendy kosmetyczne mają często charakter czysto kosmetyczny, ale wiele z nich ma również wielkie znaczenie symboliczne, a nawet religijne i choć mogą nam się wydawać dziwne, pokazują również, jak różne kultury definiują piękno.

Nawet w Niemczech istnieją nietypowe trendy w urodzie, takie jak lifting wampirów czy branding. Podsumowując, pomimo pewnych trendów w Niemczech, naturalny wygląd ma większe szanse na wygranie konkursu piękności.

Iran: bandaże kosmetyczne

Operacja nosa w Iranie

Iran ma najwyższy wskaźnik operacji nosa na mieszkańca na świecie, zwłaszcza wśród młodych irańskich kobiet. Podczas gdy większość ludzi, którzy przeszli operację plastyczną, woli tego nie ogłaszać publicznie, perskie kobiety są dumne z tego, że mogą pochwalić się bliznami pooperacyjnymi.

Chirurgia plastyczna jest dla nich nie tylko oznaką piękna fizycznego, ale także bogactwa i priorytetów społecznych. Na przykład w Iranie często można zobaczyć młode kobiety i kilku mężczyzn dumnie noszących bandaże na nosach lub innych częściach twarzy. Za bandażami często kryje się prawdziwa „praca nosa”.

  1. Ale czasami, pomimo bandaży, prawdziwa operacja plastyczna nie musi nawet mieć miejsca.
  2. Bandaże mają po prostu dać innym młodym Irańczykom wrażenie, że stać ich na operację plastyczną, która jest teraz symbolem bogactwa i wysokiego statusu w irańskiej kulturze.

Nowa Zelandia: Tatuaże na ustach

Poroże tyłka, kotwice lub plemienne – podczas gdy w kulturze zachodniej tatuaże często (nie) mają żadnego osobistego znaczenia lub są postrzegane jako młodzieńczy grzech, mają wielkie znaczenie kulturowe dla niektórych narodów na całym świecie.

Na przykład Maorysi, rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii, od wieków ozdabiają swoją skórę charakterystycznymi czarnymi i ciemnoniebieskimi wzorami, w tym tatuażami na twarzy i ustach znanymi jako ta moko, które są wydrapane na skórze za pomocą skrobaczek.

W przeszłości mężczyźni tradycyjnie otrzymywali ta moko na twarzy, pośladkach i udach. U kobiet usta były często dekorowane ciemnoniebieskim kolorem, podczas gdy podbródek i czasami nozdrza zdobiono wzorami ta moko. W międzyczasie jednak wzory ta moko nie są już wydrapywane w skórze, ale tatuowane lub nakładane zmywalną farbą na imprezach turystycznych. Podobnie jak w przeszłości, ta moko nadal jest dla Maorysów znakiem tożsamości i przynależności.

Korea Południowa: Podwójne powieki

W większości krajów uprzemysłowionych, takich jak Niemcy, proste zęby, a co za tym idzie doskonały uśmiech, to najwyższy standard piękna zębów. Osoby, które nie mają symetrycznych zębów, często poddają się więc kosztownym zabiegom ortodontycznym w celu uzyskania idealnie wyrównanych zębów.

  1. korea-poludniowa-podwojne-powiekiZ drugiej strony w Japonii ideał piękna wygląda zupełnie inaczej: „Yaeba” (八重歯) są uważane za oznakę młodości i podobno są szczególnie atrakcyjne dla mężczyzn.
  2. Yaeba dosłownie oznacza „podwójny ząb” – czyli w szczególności górne kły, które są ułożone krzywo. Wiele Japonek naturalnie ma wygląd Yaeba, ponieważ często unikano leczenia ortodontycznego, gdy były młode.
  3. Ale jeśli nie masz naturalnych podwójnych zębów, możesz pomóc – kobiety w Japonii po prostu mają dentystę klejące sztuczne kły, zwane “tsuke-yaeba”, zamiast prawdziwych.

Korea Południowa to kraj, w którym chirurgia plastyczna kwitnie. Kraj azjatycki jest numerem 1 na świecie, jeśli chodzi o chirurgię plastyczną. Nigdzie indziej na świecie więcej młodych kobiet nie idzie pod nóż – od podnoszenia podbródka po korekcję nosa. Jeden trend kosmetyczny jest szczególnie popularny w Korei Południowej: chirurgia powiek, znana również jako blefaroplastyka.

Azjatki z natury nie mają podwójnych powiek. Sztucznie wytworzona podwójna powieka sprawia, że ​​oczy wydają się większe i bardziej zachodnie, ale jest to często krytykowane przez krytyków, ponieważ dewaluuje własne pochodzenie etniczne. Ale szczególnie w krajach azjatyckich okrągłe oczy są często postrzegane jako piękniejsze niż te w kształcie migdałów. Przy okazji: koreańscy rodzice lubią dawać swoim dzieciom operację powiek w prezencie z okazji ukończenia szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj