Kenia: rozszerzone płatki uszu

0
Rate this post

Plemię Chambri nad rzeką Sepik znakuje skórę swoich młodych mężczyzn bardzo szczególnym wzorem krokodyla. Te skaryfikacje mają na celu odtworzenie skóry krokodyla, który jest czczony jako duchowa istota stworzenia i są częścią rytuału inicjacji trwającego kilka tygodni. Rytuał mówi, że krokodyl pożera młodość młodego człowieka, pozwalając mu w ten sposób wejść w dorosłość.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety z plemienia Masajów w Kenii uważają piękno za ważną, rytualną część ich życia. Ekstrawaganckie ozdoby, bransoletki i perły noszą obie płcie. Mężczyźni i kobiety z plemienia Masajów biorą również udział w rytualnym goleniu głowy. Niezwykle poszerzone małżowiny uszne liczą się również jako ideał piękna.

Sekrety urody: lifting brwi – bez operacji, bez botoksu!

W tym celu przekłuwa się uszy Masajów i wkłada się coraz większe drewniane kołki, aby rozciągnąć otwory na uszy. Z biegiem czasu udokumentowano różne metody rozciągania małżowin usznych, począwszy od użycia ciężarków, kłów, drewna i kamieni. Poszerzone małżowiny uszne są często ozdobione dużą ilością perłowej biżuterii. Zdobione płatki uszu zwisają na końcu do dziesięciu centymetrów.

 1. Blogerka urodowa Carmen Giuliani o najnowszym trendzie kosmetycznym, liftingu brwi.
  Odmładzanie optyczne poprzez lifting brwi | Źródło: iStock.com/licsiren
  iStock.com/licsiren
 2. Lifting lub laminacja brwi to najnowszy trend w urodzie. To nie jest zabieg chirurgiczny, a Botox nie odgrywa żadnej roli. Termin ten wywodzi się z tzw. liftingu rzęs lub liftingu rzęs. Wiadomo, że brwi tworzą oprawę twarzy i mają znaczący wpływ na wygląd naszej twarzy. Jestem bardzo podekscytowana tym, co zrobi z moimi raczej wąskimi brwiami…

Ekspert od urody Samira wyjaśnia mi, jak działa laminacja Neyes Brow. Podobnie jak w przypadku liftingu rzęs, brwi są kształtowane różnymi balsamami według potrzeb i trwale (na kilka tygodni) zmieniane w inny kształt. Stosowane są cztery różne płyny, a na koniec do uszczelnienia struktury włosa stosowany jest balsam Absolut Replex.

Dzięki Replex Lotion, brwi mogą ponownie zmoczyć się zaraz po zabiegu.

Wysokiej jakości składniki aktywne nadają również nowy blask i pełnię dla promiennego, otwartego wyglądu. Nie ma na co uważać. Lubię to! Cudownie nieskomplikowany, zwłaszcza latem podczas pływania! Dzięki temu zabiegowi nawet bardzo cienkie brwi mogą ponownie wyglądać na pełne i krzaczaste. Odpowiada to obecnemu ideałowi piękna. Powiem tylko Kaia Gerber i Cara-Delevingne.

Zaleta laminowania brwi Neyes:

 • zaleta-laminowania-brwi-neyesEfekt utrzymuje się 4-6 tygodni!
 • Zabieg trwa tylko około 30-45 minut.
 • Brwi są również przyciemnione, dzięki czemu wyglądają jeszcze pełniej i bardziej wyraziście!
 • Kolor utrzymuje się również znacznie dłużej, ponieważ wprowadzany jest na otwarte włosy.
 • Brwi nie trzeba już codziennie poprawiać.
 • Wystarczy kilka włosków, aby uzyskać pełny efekt brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj