Owłosione sprawy

0
Rate this post

Kto chce być piękny, musi cierpieć

Aby być pięknym, kosztowne, bolesne interwencje chirurgiczne są akceptowane przez coraz większą liczbę osób. W Niemczech co roku około miliona osób przechodzi operację plastyczną. W Austrii „pomagają” przyrodzie od 70 000 do 80 000 osób, z czego 85–90% to kobiety. Co czwarta Austriaczka wyobraża sobie zabieg kosmetyczny, ale chęć pójścia pod nóż rośnie również wśród mężczyzn.

W Austrii i Niemczech co najmniej 15% klientów chirurgów plastycznych to mężczyźni.

Wśród zabiegów szczególnie popularne są: plastyka nosa (18%), operacja piersi (15%), liposukcja (16%), leczenie zmarszczek (28%) oraz lifting twarzy (26%). W przypadku dłuższych nóg nie ma co ukrywać przed złamaniami podudzi i długotrwałymi zabiegami wydłużania.

Coraz więcej kobiet interesuje się poprawkami w okolicach intymnych. Na przykład pożądane jest zmniejszenie warg sromowych wewnętrznych lub wyściełanie warg sromowych zewnętrznych, aby obszar pochwy wyglądał bardziej dziewczęco.

  1. Jednak zainteresowanie chirurgią plastyczną nie ogranicza się do osób dorosłych.
  2. Zabiegi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród coraz młodszych pacjentów.
  3. W Stanach Zjednoczonych 60 procent nastolatków w wieku od 16 do 24 lat może sobie wyobrazić operację plastyczną, a co piąty student ją miał. Korekcja nosa czy powiększenie piersi na Boże Narodzenie nie są już nietypowymi prezentami w Ameryce.

Matka i córka często razem chodzą do chirurga plastycznego. W Niemczech co piąte dziecko w wieku od 9 do 14 lat chciałoby poddać się korekcji kosmetycznej w późniejszym terminie. Każdego roku około 100 000 młodych ludzi poniżej 18 roku życia w Niemczech poddaje się korekcji nosa lub powiększaniu piersi.

Wydaje się, że niektórzy doradcy nie boją się wszczepiania implantów piersi dziewczynkom w wieku od 12 do 13 lat.

Ponieważ organizm wciąż się rozwija, mogą pojawić się poważne problemy zdrowotne

Podążanie za trendem piękna nie tylko wyraża się w bardziej masowych interwencjach, takich jak chirurgia plastyczna, ale także u wielu osób znajduje odzwierciedlenie w innej formie.

Mężczyźni wspomagają wzrost mięśni sterydami anabolicznymi, zmarszczki niwelują trucizną, a aktorzy, których najważniejszym narzędziem jest właśnie mimika, mają zamrożone rysy twarzy.

Kobiety dręczą stopy wysokimi obcasami, aby ich nogi wydawały się dłuższe, a piękna noga oczywiście staje się skuteczna tylko wtedy, gdy jest gładka i bezwłosa.

poniewaz-organizm-wciaz-sie-rozwija-moga-pojawic-sie-powazne-problemy-zdrowotneOgólnie rzecz biorąc, włosy na ciele wydają się od dłuższego czasu sprzeczne z ogólną percepcją estetyczną. Wiele wysiłku wkłada się w dostosowanie się do powszechnych społecznych norm włochatości. Jest golony, depilowany, przycinany i woskowany, aby nogi były ładnie gładkie, a okolice bikini były strefą bezwłosą.

Włosy na klatce piersiowej i plecach również nie są już uważane za męskie, ale są postrzegane jako brzydkie i odpychające, zwłaszcza przez młodszą publiczność. Zgodnie z wynikami badania studentów z Lipska ponad 97 procent kobiet i 79 procent mężczyzn regularnie usuwa owłosienie przynajmniej z jednego obszaru ciała, przy czym nie uwzględniono golenia brody mężczyzn. Kobiety golą, depilują lub przycinają pachy, nogi, narządy płciowe lub brwi.

Mężczyźni golą włosy pod pachami, okolice narządów płciowych lub górną część ciała.

Za pomocą metod laserowych istnieje teraz również możliwość trwałego pozbycia się uciążliwego owłosienia. Jako powody walki z owłosieniem wymienia się indywidualną atrakcyjność i normy społeczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj