Ale czy to naprawdę może coś zmienić?

0
Rate this post

Guasza

Gua sha (wymawiane gwah-shah) – gładkie kamienie w kształcie półksiężyca, które masują twarz – wydają się pojawiać wszędzie w ciągu ostatnich dwóch lat. Są trzecim co do wielkości trendem w pielęgnacji skóry na świecie, a takie gwiazdy jak Nina Dobrev, Olivia Rodrigo i Lizzo wyraziły swoją miłość do tego narzędzia. Mówi się, że Gua Sha na twarzy zapewnia czystą skórę, mniej zmarszczek i bardziej równomierny wygląd.

Narzędzie Gua Sha

dr Gross mówi: „Korzystanie z narzędzia gua sha może stymulować krążenie krwi, co zwiększa dostarczanie tlenu i składników odżywczych do skóry – jak mały masaż w domu. Sztuczka polega na delikatnym dotyku – ciągnięcie i drapanie skóry może stymulować naczynia włosowate. pęka. Nie oczekuj, że gua sha zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby w zakresie pielęgnacji skóry. Używaj jako części rutynowej pielęgnacji skóry, aby zmniejszyć obrzęki i zwiększyć krążenie, ale nie oczekuj cudów dla swojej skóry i cery. rutyna pielęgnacyjna, która relaksuje i łagodzi napięcie”.

Największe problemy skórne

Wraz ze zmianą naszego stylu życia we współczesnym świecie, zmienia się również nasza skóra i pojawiają się nowe problemy. Analizując dane wyszukiwania Google, odkryliśmy najważniejsze problemy skórne, z którymi borykają się ludzie po pandemii w 2021 r., a dr. Zapytałem Grossa, jak ich leczyć.

  • problemy z pielęgnacją skóry
  • Trądzik różowaty

Trądzik różowaty zajmuje pierwsze miejsce z 90 500 wyszukiwaniami miesięcznie tylko na ten temat. Trądzik różowaty to powszechna choroba skóry, która powoduje zaczerwienienie i widoczne naczynia krwionośne na twarzy. Mogą również rozwinąć się małe guzki wypełnione ropą. Te oznaki i objawy mogą trwać od tygodni do miesięcy, a następnie na jakiś czas ustąpić.

Jak je traktujemy?

dr Gross mówi: „Troszczyk różowaty jest powszechnym, przewlekłym schorzeniem skóry, które może ulec pogorszeniu przez wybór stylu życia. Możliwe jest nawet, że problem może zaostrzyć noszenie maseczek.

Ostatnie badania wykazały, że noszenie maseczek u osób z istniejącym trądzikiem różowatym może prowadzić do zaostrza się, gdy tkanina ściera i podrażnia skórę. Chociaż nie ma suplementówa na trądzik różowaty, można sobie z nim poradzić, unikając produktów perfumowanych i na bazie alkoholu i zawsze chroniąc skórę wrażliwym filtrem SPF 30+.”

Dodaje: „Bez leczenia objawy trądziku różowatego często się pogarszają. Trądzik różowaty u każdego jest inny. Porozmawiaj ze swoim dermatologiem, aby osobiście opracować najlepszy plan leczenia”.

Zaskórniki

Irytujące zaskórniki to drugi największy problem ze skórą w 2021 roku, co być może wyjaśnia szaleństwo TikTok na ich temat. Przy średniej liczbie 60 500 wyszukiwań miesięcznie wygląda na to, że ludzie mają problemy z utrzymaniem ich z daleka. Zaskórniki pojawiają się, gdy pory zostają zatkane olejem i martwymi komórkami skóry. Mogą utrzymywać się od tygodni do miesięcy i zwykle wymagają długotrwałego usunięcia.

zaskornikiJak je traktujemy?

Chociaż zabawa w doradcę w domu i wyrażanie siebie może być bardzo kusząca, dr. Rażący powstrzymaj się od samodzielnego usuwania zaskórników. „Wyciskanie zaskórników palcami może rozprzestrzeniać bakterie, powodując stan zapalny, który może zmienić mały guzek w duży, irytujący guzek”.

  1. „Zaskórniki to rodzaj trądziku, który pojawia się, gdy olej w porach miesza się z martwymi komórkami skóry – czarny kolor powstaje, gdy mieszanina jest wystawiona na działanie powietrza i utlenia się.
  2. Kwas salicylowy to najlepszy sposób na pozbycie się tłuszczu i martwych komórek skóry w porach „Aby zapobiec powstawaniu zaskórników, należy regularnie stosować delikatny peeling chemiczny, taki jak peeling z kwasem salicylowym, który zmniejsza odkładanie się martwych komórek naskórka” – dodaje dr. Dodano duże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj