Przebarwienia

0
Rate this post

Przy 33 100 wyszukiwaniach miesięcznie przebarwienia są trzecim największym problemem 2021 roku. Przebarwienia to termin oznaczający nierówne plamy na skórze, które są zwykle ciemniejsze niż naturalny odcień skóry i trudne do ukrycia.

Przebarwienia są wynikiem nadmiaru melaniny w skórze, zwykle spowodowanego stanem zapalnym spowodowanym skazą lub skaleczeniem, co powoduje, że skóra wytwarza więcej pigmentu, aby chronić skórę przed promieniami UV podczas gojenia. Mogą być kłopotliwe, ale na szczęście te uporczywe plamy można leczyć i redukować za pomocą odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry.

Jak je traktujemy?

dr Gross mówi: „Przebarwienia są niezwykle trudne do leczenia – w biurze i w domu. Naturalny proces starzenia oraz dodatkowe uszkodzenia spowodowane słońcem i zanieczyszczeniami mają skumulowany wpływ na skórę. na skórze pojawiają się przebarwienia na powierzchni.”

„Dlatego tak ważne jest codzienne stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry w celu leczenia i zapobiegania przebarwieniom. Witamina C, AHA i SPF to najlepsze narzędzia w naszym arsenale do zwalczania uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, które powodują przebarwienia”.

  1. „Witamina C zmniejsza wytwarzanie pigmentów, które prowadzą do powstawania ciemnych plam, neutralizuje wolne rodniki i wreszcie stymuluje produkcję kolagenu w skórze.
  2. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj witaminę C razem z kwasami AHA, takimi jak kwas wy i arbutyna – w ten sposób możesz zapewnić że walczysz z istniejącą pigmentacją na wielu poziomach, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się nowych przebarwień.
  3. Wreszcie codzienna ochrona za pomocą kremu przeciwsłonecznego może chronić przed promieniami UVA/UVB, które osłabiają barierę skóry”.

Najbardziej poszukiwane składniki do pielęgnacji skóry

Od alfa hydroksykwasów po cynk — istnieją setki składników do pielęgnacji skóry, które obiecują najlepszą cerę w historii. Ale skąd wiesz, które z nich są najlepsze i co robią?

Przeanalizowaliśmy dane z wyszukiwarki Google, aby dowiedzieć się, które składniki rzeczywiście działają, i zidentyfikowaliśmy najpopularniejsze składniki do pielęgnacji skóry, na które w tym roku nadal będzie popyt.

składniki do pielęgnacji skóry

Kwas salicylowy

Z 74 000 miesięcznymi wyszukiwaniami samego tego składnika i 22 200 miesięcznymi wyszukiwaniami dla jego innej nazwy „BHA” (beta hydroksykwas), kwas salicylowy okazał się w tym roku niezwykle popularny. Ale co to jest naprawdę?

Kwas salicylowy to płynny peeling chemiczny, który pomaga złuszczać martwe komórki naskórka. Jego rosnąca popularność wynika prawdopodobnie z faktu, że jest jednym z najlepszych składników do leczenia niektórych z największych problemów skórnych 2021 roku, takich jak trądzik i zaskórniki. Kwas salicylowy wnika w pory i złuszcza je do ich wnętrza, zmniejszając zaskórniki i blednące blizny.

kwas-salicylowyJego widoczne zalety sprawiają, że jest najpopularniejszym składnikiem do pielęgnacji skóry na rynku i zdecydowanie jest wart inwestycji.

Kwas hialuronowy

serum

At #2 to składnik do pielęgnacji skóry, który, jak na ironię, występuje naturalnie w organizmie: kwas hialuronowy.

Wraz z wiekiem zmniejsza się naturalna ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze. Suplementacja pielęgnacyjna może zatem być niezwykle korzystna w poprawie jędrności skóry, jednocześnie redukując drobne linie i zmarszczki. Kwas hialuronowy dobrze łączy się również z innymi składnikami pielęgnacyjnymi skóry, takimi jak witaminy i retinol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj