Czym właściwie jest makijaż permanentny?

0
Rate this post

PMU co to jest makijaż permanentny brwi | Lips Studio w Kempten na Forum Pure Natural Beauty

PMU – nieco inny tatuaż

Najważniejsze jest to, że makijaż permanentny to w zasadzie nic innego jak „normalny” tatuaż. Dlatego jest synonimem nazwy makijaż tatuażu. Nieco różni się od „zwykłych” tatuaży, makijaż permanentny wykonuje się za pomocą niezwykle cienkich igieł. Dodatkowo system blokujący sprawia, że ​​igły wnikają tylko w górną warstwę skóry – w przeciwieństwie do „normalnych” tatuaży, które wstrzykiwane są znacznie głębiej pod skórę.

Barwne pigmenty syntetyczne lub mineralne są wstrzykiwane na powierzchnię skóry nad małymi naczyniami krwionośnymi za pomocą tych bardzo cienkich igieł. Zastosowane pigmenty zostały wcześniej przetestowane w wielu laboratoriach, aby uniknąć wywoływania alergii.

Makijaż permanentny może:

 • Przyciemniają jasne brwi, a w szczególności optycznie je pogrubiają
 • nadać wąskim ustom większą objętość / zmiękczając kontury
 • lub po prostu prześledź je piękniej

W rzeczywistości ta metoda może być również stosowana do ukrywania blizn lub śledzenia pożądanego znamię.Jak działa makijaż permanentny?PMU jak działa makijaż permanentny brwi | Lips Studio w Kempten na Forum Pure Natural

PMU – jak to działa?

Przed zabiegiem przeszkolona kosmetyczka nakreśla odpowiednim pisakiem kontur makijażu permanentnego, zanim w znieczuleniu miejscowym milimetr po milimetrze zostaną wprowadzone pożądane barwne pigmenty. Odczucia bólu po zabiegu kosmetycznego makijażu permanentnego nie da się porównać do normalnego tatuażu.

Sam zabieg trwa średnio dwie godziny. Po około dwóch tygodniach makijaż zostaje odświeżony i sprawdzony. Po zabiegu należy liczyć się z zaczerwienieniem skóry i lekkim obrzękiem przez okres od jednego do dwóch tygodni. W związku z tym leczone obszary muszą być starannie i dokładnie oczyszczone środkiem antyseptycznym.

 • pmu-jak-to-dzialaJak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
 • PMU jak długo trwa makijaż permanentny brwi | Lips Studio w Kempten na Forum Pure Natural
 • PMU – jak długo trwa tatuaż beauty?

Większość pamięta nieudany makijaż permanentny brwi Danieli Katzenberger. Ładna dama ma teraz bardziej naturalne brwi i dawno już pożegnała się z niezapomnianym faux pas u artystów tatuażu. > Makijaż permanentny < niekoniecznie oznacza, że ​​pozostaje na zawsze.

Makijaż permanentny trwa zwykle od dwóch do trzech lat – w zależności od metody. Z biegiem czasu wprowadzone pigmenty barwne są eliminowane poprzez naturalną regenerację skóry, dzięki czemu kolor stopniowo wyblaknie, a własny odcień zyskuje na wyrazistości.

Największy wpływ na czas trwania makijażu permanentnego ma Twoja własna odnowa komórek – zależy to od różnych czynników: użytych kolorów, szybkości odnawiania się skóry, trybu życia (np. ekspozycja na słońce zmienia pigmenty kolorystyczne) i oczywiście własnej skóry wpisz .

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

 • Brwi do makijażu Microblading PMU | Lips Studio w Kempten na Forum Pure Natural
  PMU – Mikropigmentacja brwi
 • Dermopigmentacja lub mikropigmentacja to zabieg upiększający, zwany również makijażem permanentnym, który pozwala upiększyć twarze klientek.

Ta procedura może być przeprowadzona różnymi technikami:

 1. technika włos po włosie
 2. technika proszkowa
 3. technologia hybrydowa

Każda technika dobierana jest do potrzeb klientki, pierwszego wyglądu brwi przed zabiegiem, w celu nadania im odpowiedniego kształtu i naturalnego wyglądu.

Makijaż permanentny brwi „Hair-by-Hair” „Microblading”Jest to technika, która naśladuje naturalny kierunek włosków brwi, rysując je za pomocą urządzenia elektrycznego lub ręcznego i bardzo cienkiej igły.

Celem tej techniki jest stworzenie iluzji naturalnej, grubszej brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj