Samoopieka: trendy w pielęgnacji skóry na rok 2022

0
Rate this post

Po 20 miesiącach życia w niewyobrażalny sposób skóra prosi o szczególną troskę o przyszłość bez maski

Po prawie dwóch latach pandemii codziennego życia, rutyny relacji za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, suchych rąk z powodu częstej higieny i stosowania alkoholu w żelu, wraz z postępem szczepień pojawia się uczucie nadziei: chęć ponownego socjalizowania się i zainwestuj więcej w samoopiekę, aby zrezygnować z tego spojrzenia.

W okresie izolacji społecznej pojawiły się pewne zjawiska dotyczące skóry.

Jak na przykład dużo mówi się o Tech Neck, Maskne i Zoom Effect. Tech neck jest wynikiem złej postawy szyjki macicy ze względu na długi czas pochylania szyi podczas korzystania z urządzeń elektronicznych.

„Szyja technologiczna” powoduje zmiany w zdrowiu skóry, które mogą tworzyć zmarszczki na szyi. Z kolei Maksne to termin ukuty w odniesieniu do nasilonego trądziku na twarzy spowodowanego przetłuszczaniem się skóry spowodowanym częstym używaniem maski.

„Podczas używania maski przez długi czas, region staje się mokry, gorący, powodując pewne tarcie na skórze.

Kończy się to zmianą naturalnej mikroflory naszej skóry – zbioru mikroorganizmów obecnych w skórze – zapewniając korzystne warunki dla pojawienia się trądziku. Ponadto skóra staje się bardziej tłusta i częściej pojawiają się niechciane pryszcze i zaskórniki” – komentuje dermatolog Tábata Yamasaki (CRM-SP 167265).

W międzyczasie pojawiła się koncepcja „efektu powiększenia”, zainspirowana licznymi rozmowami wideo w ciągu dnia i powracającym nawykiem oglądania własnego odbicia na małych ekranach. Wynik? Wiele godzin dziennie patrzenia na własną twarz wzmagało chęć dbania o siebie.

  • „W czasie pandemii zaczęliśmy bardziej przyglądać się swojemu odbiciu w lustrze i na ekranach urządzeń elektronicznych.
  • Mieliśmy więcej kontaktu z naszym wizerunkiem i zaczęliśmy więcej obserwować nasz wygląd.

Wielu pacjentów przychodzi do mnie, ponieważ zauważyli pewne problemy na twarzy, które zamierzają zmiękczyć lub wzmocnić, z powodu tego nawyku patrzenia na siebie. Jednak naszą rolą jest pokazanie pacjentowi, jaka jest rzeczywista potrzeba, aby zachować naturalność i historię skóry każdego z nich – podkreśla .

Biorąc pod uwagę ten scenariusz, można sobie wyobrazić, że zapotrzebowanie na opiekę łagodzącą oznaki tech neck and maskne będzie rosło. Ponadto wraz z nadejściem lata wzrasta również zapotrzebowanie na zabiegi estetyczne na ciało.

Wśród możliwości estetycznego zabiegu przeciw wiotczeniu ciała i twarzy jest zastosowanie pierwszego i jedynego biostymulatora kolagenu na bazie kwasu poli-L-wego ze wskazaniem do stosowania na twarz i ciało, stosowanego od 17 lat w Brazylii w celach estetycznych .

Sculptra przynosi naturalne

sculptra-przynosi-naturalneJego skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają liczne badania, w tym badania Goldberga przeprowadzone w Kanadzie, które wskazują, że po trzech miesiącach obserwuje się 66,5% wzrost kolagenu typu 1, a produkcja ta pozostaje aktywna od 9 do 12 miesięcy po zabiegu.

„Stosowanie biostymulatora kolagenu to doskonała opcja dla osób poszukujących profilaktyki, oprócz przywracania jędrności skóry.

Preparat można aplikować na wybrane okolice twarzy, szyi, brzucha, ud, kolan i pośladków. A ponieważ jest mniej inwazyjny, powrót do zdrowia po zabiegu przebiega bardzo sprawnie, bez konieczności zwolnienia ego” – dodaje dr. Tabata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj