10 trendów, które będą dyktować kierunek pielęgnacji skóry w 2022 roku

0
Rate this post

Zdjęcie: Archiwum Harper’s Bazaar

Po półtora roku burzliwej melancholii życia w świecie zdominowanym przez wybuch choroby Covid-19, udało nam się wreszcie ujrzeć światło na końcu tunelu wraz z postępem szczepień wśród ludności brazylijskiej. No i oczywiście czas w domu, wyczerpujące spotkania przy wideokonferencji i atmosfera higieny wpłynęły na nawyki, a także konsumpcyjne pragnienia Brazylijczyków. Poniżej konsultowaliśmy się z ekspertami, aby pokazać, jakie będą najważniejsze trendy w urodzie i wellness w 2022 roku.

  • ŚLEDŹ RG NA INSTAGRAMIE
  • 1 – Wysoka higiena wymaga troski

Mydło i środki do dezynfekcji rąk mogą nie być najbardziej efektownymi kategoriami urody, ale stały się najważniejsze. Do segmentu weszło kilka marek oferujących tego typu produkty, nie tylko ze zaktualizowanymi aromatami i opakowaniami, ale z bardziej odpowiednimi dla skóry recepturami (czytaj: nawilżaczami). Dzieje się tak, ponieważ, podobnie jak jelita, skóra ma swój unikalny ekosystem bakterii, grzybów i wirusów, które wpływają na jej działanie.

„Utrzymanie równowagi tego mikrobiomu jest niezbędne do utrzymania nawilżenia i blasku skóry. W środku pandemii Covid-19, gdzie ultrahigieniczna atmosfera zmusza nas do większego myślenia o interakcji naszej skóry ze środowiskiem, brak równowagi tego ekosystemu może sprzyjać podrażnieniom, wysuszeniu i wrażliwości skóry”, mówi dr.

Roberta Padovan, doktor podyplomowy z dermatologii i medycyny estetycznej. Dlatego zwracaj uwagę na etykietę: „delikatne czyszczenie”, „działanie nawilżające” to niezbędne apele dla tego typu produktów.

2 – Produkty bardziej przejrzystych marek

Badania wskazują, że marki do pielęgnacji skóry, które promują przejrzystość składników, zyskują na popularności. Pod tym względem popularność zyskało czyste piękno. „Czyste piękno to trend w branży kosmetycznej, który rozpoczął się w Japonii.

  1. Są to produkty, które nie zawierają składników toksycznych, dlatego na etykietach tych produktów wymienione są wszystkie składniki.
  2. Ten ruch wynika głównie z zapotrzebowania konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi potencjalnie toksycznych substancji, takich jak parabeny, oksybenzon, laurylosiarczan sodu itp.”, wyjaśnia dermatolog dr. Daniel Cassiano, członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
  3. Konsumenci chcą wiedzieć, co znajduje się w Twoich produktach, i słusznie. Ta dodatkowa presja skłoniła firmy do poszukiwania bardziej zrównoważonych formuł, czy to poprzez opakowania, formuły, czy też zmniejszając swój ślad węglowy.

Jedną z nowości jest stały szampon. „Zwolennicy stałych szamponów uważają, że jest to produkt bardziej ekonomiczny, praktyczny i zrównoważony. Mogą z nich korzystać wszyscy. Szampony w postaci stałej można nakładać bezpośrednio na skórę głowy lub namydlić dłonie i nałożyć. Odżywki można nakładać bezpośrednio na włosy, omijając cebulki i skórę głowy lub podobnie jak szampony, wcierać je w dłonie i nakładać pożądaną/zalecaną ilość na włosy – wyjaśnia dermatolog dr. Patrícia Mafra, członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Zaawansowana ochrona przed niebieskim światłem

Dzięki pandemii prawie wszystko w naszym życiu stało się cyfrowe. Ale chociaż szkodliwy wpływ niebieskiego światła na skórę nie jest tajemnicą, firmy odkrywają coraz więcej innowacyjnych składników, które mogą pomóc zwalczyć te skutki.

zaawansowana-ochrona-przed-niebieskim-swiatlem„Urządzenia elektroniczne emitują niebieskie promieniowanie, które obejmuje zakres widma, który powoduje uszkodzenia skóry i włosów.

Jedną z nowości jest Pro Shield, roślinny sukrapeptyd pozyskiwany z zielonej kawy, w 100% naturalny i działający jako naturalny obrońca przed zanieczyszczeniami cyfrowymi i środowiskowymi” – wyjaśnia farmaceuta Maria Eugênia Ayres, kierownik techniczny w Biotec Dermocosméticos.

Innym środkiem aktywnym, który można zastosować, jest Shield MLDA, peptyd wyekstrahowany z palonej kawy, który ma zdolność pochłaniania światła widzialnego/niebieskiego, neutralizując szkodliwe działanie tego promieniowania.

Produkty Maskne

Maseczki do twarzy mają tendencję do kontynuowania ich stosowania nawet po pewnym czasie opanowania pandemii, co sprawia, że ​​skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. „Pojawienie się i pogorszenie oprawek trądzikowych jest również problemem w tym okresie, ponieważ maseczki oprócz wysuszania mogą również powodować zatykanie porów”, ostrzega dermatolog dr. Paola Pomerantzeff, członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Oczywiste jest, że problem trądziku ma wieloczynnikową przyczynę, ale odpowiednia pielęgnacja skóry i stosowanie odpowiednich produktów sprawia, że ​​maska ​​nie jest czynnikiem wyzwalającym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj