Skinimalizm

0
Rate this post

„Zacznij od oczyszczenia skóry, co powinno być wykonane za pomocą mydeł dostosowanych do Twojego rodzaju skóry, to znaczy osoby z cerą tłustą powinny wybrać mydła w płynie zawierające substancje regulujące wydzielanie sebum, podczas gdy osoby z bardziej suchą skórą powinny czyszczenie przeprowadzać za pomocą więcej nawilżających musów.

Jednak niezależnie od rodzaju skóry, w tej chwili najlepiej jest zainwestować w stosowanie bardziej miękkich produktów i unikać intensywnego tarcia podczas czyszczenia skóry, aby nie uszkodzić tkaniny.

Niedługo potem nawilżaj skórę, nawet jeśli jest tłusta” – radzi .

Nowością jest wprowadzenie na rynek Età Cosmetics: Gel Complex Anti-Oily. Kosmetyk żelowy jest w stanie długotrwale dogłębnie nawilżyć skórę, zwalczając suchość, zapewniając jednocześnie kojący i matowy efekt, zapobiegając błyszczeniu się tłustej skóry dzięki swoim właściwościom regulującym wydzielanie sebum, a także działa ściągająco i zmniejsza pory … i poprawić strukturę skóry.

Po pandemii zdajemy sobie sprawę, że nie potrzebujemy tak bardzo.

Zdecydowanie mniej znaczy więcej. „Skóra dobrze reaguje na ukierunkowane leczenie, a nie na bardzo dużą ilość przypadkowych produktów nakładanych bez wskazówek”, mówi dermatolog Paola.

Metoda pielęgnacji skóry znana jako skip-care lub skinimalism to dobry sposób, ponieważ polega na użyciu tylko trzech produktów, które zapewnią dobrą pielęgnację skóry: mydła oczyszczającego, kremu nawilżającego i kremu przeciwsłonecznego (w tej kolejności).

Chcesz porady, aby nie pomylić się przy wyborze kremu nawilżającego dla osób starszych?

Zrozum swoje geny. A jak to zrobić? Wykonując test genetyczny. „Za pomocą badań genetycznych można określić, czy pacjent ma geny sprzyjające pojawianiu się zmarszczek, wyprysków, zwiotczenia i suchości.

  • Dzięki temu możliwy jest dobór idealnych składników aktywnych do leczenia tych zmian”, mówi genetyk dr. Marcelo Sady, doktor habilitowany genetyki i dyrektor generalny Multigene.
  • „Na przykład dzięki testom genetycznym można zidentyfikować obecność genu MMP1, który jest związany z ośmiokrotnie większą niż normalnie degradacją kolagenu po ekspozycji na słońce”, wyjaśnia genetyk.

„W tym przypadku należy podwoić dbałość o ochronę przeciwsłoneczną i wzmocnić ją antyoksydantami, takimi jak witamina C, SuperOX-C, Alistin, Exo-P, również wzmocniona przez suplementację substancjami aktywnymi, takimi jak Exsynutriment, Glycoxil i Bio-Arct”, wyjaśnia farmaceuta Maria Eugenia.

Zdrowie mikrobiomu

Zdrowie mikroflory od lat jest modnym hasłem w branży, ale wiele osób nie wie, co robić. „Nasza skóra ma mikrobiom, „populację” dobrych bakterii, które chronią nas przed chorobami i innymi problemami, takimi jak suchość i wrażliwość skóry.

Obecność tych mikroorganizmów utrzymuje równowagę pH skóry.

Jednak używanie mydeł i kosmetyków, które zbytnio redukują te bakterie, może pozostawić skórę bez ochrony i podatną na choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry i trądzik”, wyjaśnia dermatolog Cassiano.

  1. zdrowie-mikrobiomu„Jeśli chodzi o włączenie do rutyny pielęgnacji skóry, możemy włączyć pre i probiotyki, które wspierają zdrowy mikrobiom.
  2. Te składniki mogą pomóc w utrzymaniu i zrównoważeniu mikrobiomu, aby pomóc skórze szybciej regenerować się po szkodliwych składnikach.

Możemy użyć składników pochodzących z fermentacji, takich jak lizaty i filtraty bakteryjne, które zawierają bogate metabolity wtórne, które odżywiają skórę i mikrobiom – wyjaśnia Roberta. „Unikaj alkoholu na twarzy.

Często znajdują się w tonerach, a osoby z trądzikiem lub tłustą cerą uwielbiają odtłuszczanie skóry, ale wiąże się to z ogromnymi kosztami. Te wysuszające alkohole uszkadzają mikrobiom, a tym samym barierę skórną.

Często są one wymienione na etykietach jako alkohol SD, alkohol denaturowany, alkohol etylowy lub alkohol izopropylowy. Z drugiej strony, nawilżające alkohole lub alkohole tłuszczowe, takie jak alkohol cetylowy, stearylowy i cetearylowy, są dobre dla skóry. Te alkohole są emolientami, co oznacza, że ​​utrzymują nawilżenie i elastyczność skóry”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj