Podstawowa pielęgnacja skóry

0
Rate this post

Skinimalizm: trend ceniący naturalne piękno powinien być kontynuowany w 2022 r.

Nawet po wznowieniu rutyny przez wielu pracowników po dwóch latach pandemii, lekkie produkty do pielęgnacji skóry wciąż rosną. Teraz nową modą jest Skinimalism.

  • 3 min czytania
  • @Gabriele Gonçalves
  • 04 kwietnia 2022 – 18:06 | Zaktualizowano 04.04.2022 – 18:06

Skinimalizm: trend ceniący naturalne piękno powinien być kontynuowany w 2022 r.

W związku z pandemią wiele osób zaczęło pracować w domu, a co za tym idzie, ograniczyło stosowanie kosmetyków do makijażu i urody. Dlatego nowy skinimalistyczny styl urody rośnie z każdym dniem, utwierdzając w przekonaniu, że „mniej znaczy więcej”.

Przed tym nowym trendem pielęgnacja skóry, inspirowana Koreańczykami z Korei Południowej, składała się z kilku etapów, takich jak olejki, pianki i maseczki do twarzy. Teraz nową falą jest skinimalism, kilka marek makijażu wprowadza typowe aktywa pielęgnacyjne, czyli inwestuje w słynne „2 w 1”.

  • CZYTAJ WIĘCEJ
  • Odkryj 12 produktów kosmetycznych, które stały się wirusowe w mediach społecznościowych
  • Anvisa zakazuje obrotu importowanymi produktami marki Elite ze względu na ryzyko salmonelli

Poznaj znaczenie pielęgnacji skóry w okolicach oczu

Podkłady i korektory również uległy poważnym zmianom, marki zaczęły inwestować w lżejsze produkty, aby stworzyć bardziej naturalny wygląd, pozwalający na bardziej naturalną i zdrową skórę.

  1. W wywiadzie dla magazynu Vogue założycielka Drunk Elephant Tiffany Masterson mówi, że używanie zbyt wielu substancji na raz na skórze może powodować podrażnienia i alergie.
  2. „Im więcej składników dodamy do naszych rytuałów, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziemy cierpieć na alergie” – mówi.
  3. – dodaje 40-letnia gospodyni domowa, która po tym, jak zaczęła tworzyć własne produkty, została bizneswoman.
  4. „Skóra ma limit wchłaniania i często nie jest w stanie strawić nalotów bardzo złożonych produktów” – mówi bizneswoman.

Założyciel Drunk informuje również, że umieszczanie dużych i trudnych do zrozumienia aktywnych nazw na etykietach opakowań w celu przyciągnięcia uwagi nie jest interesujące, wiele z nich to aromaty i barwniki, które wcale nie są korzystne dla skóry.

Również w rozmowie z Vogue dermatolog koordynujący Brazylijskie Towarzystwo Dermatologiczne wyjaśnia, że ​​aby zachować zdrową twarz nie trzeba nakładać na skórę różnych substancji. „Zdrowa twarz, bez chorób i problemów, może być utrzymana w trzech krokach”, mówi.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry

wskazowki-dotyczace-pielegnacji-skoryOczyszczanie: Oczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych kroków w pielęgnacji skóry. Otóż ​​wtedy usuwane są ze skóry zanieczyszczenia, takie jak zanieczyszczenia, ponieważ uwalnia ona wolne rodniki, co przyspiesza przedwczesne starzenie się skóry. Idealnym rozwiązaniem jest użycie neutralnego i łagodnego mydła, które jest odpowiednie dla Twojego rodzaju skóry.

Krem nawilżający: osoby z cerą tłustą mogą mieć wątpliwości, czy mogą stosować krem ​​nawilżający, produkt musi być bezolejowy, ale stosowanie kremu nawilżającego jest niezbędne. Na szczególną uwagę zasługują również kolana i szyja.

Ochrona przeciwsłoneczna: Jest to niezbędny krok, szczególnie dla osób z rodzinną historią raka skóry. Dodatkowo filtr słoneczny pomaga w walce ze starzeniem się, wysuszeniem i plamami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj