1 – Bardziej niż kiedykolwiek ważne jest informowanie konsumenta

0
Rate this post

Samoopieka: pielęgnacja skóry na rok 2022

Po prawie dwóch latach pandemii, rutynie związków za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, suchych rąk z powodu częstej higieny i używania alkoholu w żelu, pragnienie ponownego nawiązywania kontaktów towarzyskich i zainwestowania więcej w samoopiekę, aby zrezygnować z tego. wizualne w roku 2022.

Trendy istnieją nie tylko w świecie mody: w pielęgnacji siebie bardziej widoczne są różne zabiegi i pielęgnacja skóry, twarzy i ciała jako całości. A w tym nowym roku takie zabiegi spełniają trzy zjawiska, które naznaczyły rok 2021: Tech Neck, Maskne i Zoom Effect.

W okresie izolacji społecznej pojawiły się pewne zjawiska dotyczące skóry. Jak na przykład dużo mówi się o Tech Neck, Maskne i Zoom Effect. Tech neck jest wynikiem złej postawy szyjki macicy ze względu na długi czas pochylania szyi podczas korzystania z urządzeń elektronicznych.

  • „Szyja technologiczna” powoduje zmiany w zdrowiu skóry, które mogą tworzyć zmarszczki na szyi. Z kolei Maksne to termin ukuty w odniesieniu do nasilonego trądziku na twarzy spowodowanego przetłuszczaniem się skóry spowodowanym częstym używaniem maski.
  • W międzyczasie pojawiła się koncepcja „efektu powiększenia”, zainspirowana licznymi rozmowami wideo w ciągu dnia i powracającym nawykiem oglądania własnego odbicia na małych ekranach.

Biorąc pod uwagę ten scenariusz, latem nasila się poszukiwanie pielęgnacji, która łagodzi oznaki na skórze, a także zabiegów estetycznych na ciało.

Wśród możliwości estetycznego leczenia przeciw wiotczeniu ciała i twarzy jest zastosowanie Sculptra, pierwszego i jedynego biostymulatora kolagenu na bazie kwasu poli-L-wego do twarzy i ciała.

W przypadku Maskne, jednym z możliwych środków ostrożności jest zastosowanie Restylane Skinboosters, nawilżacza do wstrzykiwań na bazie kwasu hialuronowego, który pomaga zmiękczyć blizny potrądzikowe. „Skinboostery działają poprzez promowanie nawilżenia w głębszych warstwach skóry.

Gdzie kosmetyki nie mogą dotrzeć

Kolejna opcja zabiegów estetycznych na twarz, technika Firm&Lyft, która łączy w sobie zastosowanie biostymulatora kolagenu Sculptra oraz kwasu hialuronowego o dużej sile liftingu. Technika polega na nałożeniu Restylane LyftTM lub Restylane Defyne

  • Oprócz tych nowych zabiegów, które pojawiają się na rynku kosmetycznym, dziś kilka produktów może być używanych codziennie do rutynowej pielęgnacji skóry. Warto wspomnieć, że przed ich nabyciem lub wykonaniem zabiegów estetycznych bardzo ważne jest, aby skonsultować się z doradcą, aby zrozumieć, jakie są wskazania dla Twojego typu skóry.
  • W minionym roku pojawiło się wiele trendów kosmetycznych, które wstrząsnęły rynkiem – na przykład makijaż hybrydowy, ponownie docenione składniki i solidne formaty. Ale czego się spodziewać po 2022 roku?

Roshida Khanom, dyrektor kategorii w Mintel Beauty & Personal Care, bada trzy trendy w urodzie, które w tym roku wyjdą na pierwszy plan.

Poszukiwanie większej ilości informacji będzie się nasilać, ponieważ konsumenci zaczną domagać się gwarancji przed zakupem produktu, aby zweryfikować jego skuteczność lub potwierdzić, że formuła rzeczywiście zawiera naturalne składniki. Mintel ujawnił, że około jedna trzecia brytyjskich użytkowników produktów do pielęgnacji twarzy sprawdza listę składników produktu, aby ocenić jego skuteczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj