Jakie są trendy 2022 na rynku kosmetycznym?

0
Rate this post

Produkty naturalne i organiczne

Pierwszym wymienionym trendem są słynne kosmetyki ekologiczne. Proces wiedzy, a nawet popularność kosmetyków naturalnych i organicznych, jest bardzo ważnym czynnikiem ich znaczenia na rynku. Dzieje się tak, ponieważ prosty proces produkcyjny, pozytywny, zrównoważony wpływ i korzyści zdrowotne podbiły dużą część rynku konsumenckiego.

Tak naprawdę inne czynniki sprawiają, że te kosmetyki są silnym trendem, takie jak ograniczenie plastikowych opakowań, zmniejszenie zużycia wody w batonach kosmetycznych, a także wykorzystanie naturalnych składników.

Kosmetyki przeciwstarzeniowe

Na rynku kosmetycznym rośnie popyt na produkty skutecznie zapobiegające starzeniu się, lepiej znane jako anti-aging. Natomiast konsumenci coraz bardziej obawiają się, że skóra i włosy będą wyglądać młodzieńczo i zdrowo.

Tak więc wzrost konsumpcji produktów w rutynie jednostek jest faktem. Niezbędne stały się na przykład kremy przeciwsłoneczne, nawilżające, maseczki do twarzy i peelingi, a także barwniki i toniki do pokrywania siwych włosów. Codzienna pielęgnacja skóry i ciała stała się bardzo powszechna w życiu wielu konsumentów ze względu na wpływy samego rynku kosmetycznego.

Produkty wegańskie

Nie ulega wątpliwości, że od jakiegoś czasu rynek konsumencki stał się bardziej odpowiedzialny i świadomy. Dzieje się tak dlatego, że nastąpiła zmiana przyzwyczajeń ludności brazylijskiej, objawiająca się wzrostem zapotrzebowania na kosmetyki cruelty-free oraz z kompozycją pozbawioną składników pochodzenia zwierzęcego.

Oczywiście wysoki popyt na kosmetyki wegańskie wynikał z dużej liczby wegańskich konsumentów poszukujących tych produktów. Jednak do popularności tego trendu przyczyniają się również osoby niewegan. Ponieważ konsumenci wolą teraz gwarantować piękno i zdrowie poprzez wydajne i naturalne kosmetyki, bez szkody dla środowiska zwierząt. W rezultacie ten wegański ruch na rynku kosmetycznym był w ostatnich latach dużym trendem i wyróżnikiem, a on tylko rośnie!

produkty-weganskieKosmetyki wielofunkcyjne

Jak już wspomniano, pielęgnacja skóry i włosów to trend na 2022 rok. Poszukując optymalizacji i praktyczności, idea „mniej znaczy więcej” jest czymś bardzo poszukiwanym przez konsumentów. Dlatego nawet jeśli ci konsumenci są już biegli w przestrzeganiu harmonogramu pielęgnacji, duża liczba produktów i czynności może stać się męcząca.

  • Biorąc to pod uwagę, produkty wielofunkcyjne są bardzo wysokie. Ponieważ unikają marnotrawstwa, optymalizują czas i utrzymują skuteczność całej rutyny pielęgnacyjnej.
    Produkty skierowane do mężczyzn
  • Coraz bardziej nasila się poszukiwanie kosmetyków do pielęgnacji przez męskie społeczeństwo. Według Minds&Hearts, firmy specjalizującej się w badaniach behawioralnych, 31% Brazylijczyków używa kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy. Ponadto to samo badanie wykazało, że istnieje duże zapotrzebowanie na produkty do pielęgnacji brody i włosów.

Biorąc to pod uwagę, Brazylia stała się drugim co do wielkości rynkiem kosmetyków dla mężczyzn, a trend jest taki, że ten ruch będzie kontynuowany w nadchodzących latach. W ten sposób inwestowanie w ten biznes dla Twojej firmy będzie różnicą na rynku, która pozwoli wykorzystać Twoją sprzedaż w 2022 roku!

Jak Formula Consulting może Ci pomóc?

W Formula Consultoria wykonujemy usługę Cosmetic Formulation Improvement, która pomaga ulepszyć recepturę Twojego produktu, a nawet może dopasować go do trendów rynkowych z 2022 roku, czy myślałeś?

Realizujemy również usługę Badań i Rozwoju Kosmetyków, której celem jest stworzenie od podstaw receptury w oparciu o potrzeby i wybory klienta. Zainteresowany inwestowaniem w trendy na rynku kosmetycznym? Skontaktuj się z nami i zagwarantuj całkowicie bezpłatne spotkanie diagnostyczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj