Kosmetyki z naturalną fermentacją

0
Rate this post

Według agencji WGSN sfermentowane kosmetyki będą jednym z największych trendów kosmetycznych w 2022 roku.

Zasadniczo kosmetyki na bazie naturalnych produktów fermentowanych powstają w wyniku fermentacji składników takich jak owoce, zioła, rośliny i drożdże. W ten sposób zostaje przerwana struktura mosuplementularna każdego składnika, co ułatwia wchłanianie składników odżywczych.

Przeczytaj także: Jak ćwiczenia fizyczne wpływają na pielęgnację skóry

W ten sposób proces fermentacji wzmacnia składniki aktywne o wielofunkcyjnych właściwościach. Oznacza to, że produkt uzyskuje funkcję nawilżającą, łagodzącą, a nawet antyoksydacyjną.

Ponadto substancje powstałe podczas tworzenia sfermentowanych kosmetyków mogą przyczynić się do przedłużenia trwałości produktów.

Zalety kosmetyków fermentowanych

Jedną z największych zalet kosmetyków naturalnych jest to, że mają wyższą produkcję substancji aktywnych, co zwiększa ich skuteczność. W ten sposób utrzymuje zdrowszą skórę.

Przeczytaj także: Więcej potężnych pokarmów dla urody niż nutrikosmetyki

Jeśli masz wrażliwą i suchą skórę, ten rodzaj kosmetyku jest świetną opcją. Dzieje się tak, ponieważ pełnią one funkcje bardzo podobne do naszych komórek skóry, nie zakłócając ich naturalnego procesu. Oznacza to, że zmniejsza ryzyko podrażnień.

Również owoce używane do fermentacji kosmetyków są bogate w cukier i kwas, który stanowi swoistą ochronę skóry. Dlatego poziom nawodnienia wzrasta jeszcze bardziej.

WGSN: Sprawdź trendy w pielęgnacji skóry na 2022 rok
06.01.2022

WGSN wyznacza trendy i zawsze poszukuje nowych rzeczy. Produkty do pielęgnacji skóry odnotowały znaczny wzrost podczas pandemii, nowe nawyki i większa ekspozycja na ekrany, konsumpcja e-commerce propagowała dążenie do dbania o siebie i dobrego samopoczucia, wzbudzając tym samym zainteresowanie wielu konsumentów.
Jeden produkt do wielu funkcji

W czasach „mniej znaczy więcej” konsumenci poszukują produktów, które ułatwiają pielęgnację skóry, wykorzystują skoncentrowane kosmetyki, o spersonalizowanych formułach i skupiają się na wielu problemach, a tym samym świadomie stosują i unikają marnotrawstwa.

wgsn-sprawdz-trendy-w-pielegnacji-skory-na-2022Oblodzenia skóry lub formuły zapewniające efekt krioterapii @makeuplodówka

Produkty te, inspirowane krioterapią, mogą być schładzane i mają odświeżające formuły, które pomagają tonizować i natychmiast opróżniać twarz.
Pielęgnacja skóry dla mężczyzn

Dzięki efektowi „zoomu” zapotrzebowanie męskiej publiczności na zabiegi i zabiegi estetyczne wzrosło o 70%. Skargi dotyczą zwiotczałej skóry, podwójnego podbródka, zmarszczek mimicznych, wyprysków i przebarwień.

Czyste piękno

Coraz silniejszy trend clean beauty koncentruje się na produktach bezwodnych, czyli odwodnionych substancjach aktywnych, które zapewniają większą skuteczność przy jednoczesnej redukcji wagi i objętości opakowań, a tym samym generują mniej odpadów. Poszukiwanie produktów stałych i pudrowych jest już dobrze zdefiniowane dla kąpieli i ciała, a teraz jest obecne w pielęgnacji skóry”.

  • produkty miniaturowe
  • Znane z używania w podróży produkty w zmniejszonej ilości są praktyczne w życiu codziennym, zapewniając małe chwile samoopieki, dzięki czemu można je stosować na co dzień.

Niedawne badanie wykazało, że korzyści płynące ze sfermentowanej żywności i napojów w naszym ciele, takich jak kombucha, soja i herbata, mikrobiomy oprócz tego, że są zrównoważone, mają lepszą długowieczność. Dzięki naturalnej fermentacji enzymy lepiej wnikają w skórę, a także tworzą związek bogaty w przeciwutleniacze, chroniąc w ten sposób przed promieniami UV i zanieczyszczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj