Trend „Cloud skin” odniósł sukces w stolicy Pará

0
Rate this post

Poszukiwanie nowych technik i zabiegów kosmetycznych jest nieustanne. W ostatnim czasie narodziło się wiele teorii i technik, które stają się wirusowe, takich jak odwrócona rutyna piękna.

A teraz pojawił się kolejny, który zapowiada się nieomylny i już stał się wirusowy na platformie, Reddit. Zasadniczo obijanie to południowokoreański trend K-Beauty, który polega na masowaniu twarzy wazeliną przed pójściem spać.

Rytuał zapobiega transepidermalnej utracie wody i utrzymuje nawilżenie skóry. Slugging twierdzi, że działa cuda na suchą skórę.

Dermatolodzy opowiadają się za poglądem, że używanie wazeliny pomaga wysuszyć skórę, ponieważ równowaga między keratynocytami (komórkami skóry) a lipidami ma kluczowe znaczenie dla stworzenia bariery. Innymi słowy, lipidy są rodzajem kleju, który utrzymuje warstwę rogową naskórka, najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, w stanie nienaruszonym. Bez nich skóra jest uszkodzona i traci transepidermalną wodę.

Zalety i pielęgnacja „smuklenia”

Wazelina działa jak ochrona skóry i zapobiega przeznaskórkowej utracie wody o 99%. Jednak ważne jest, aby nie dusić skóry całkowicie przez dłuższy czas, ponieważ skóra wymaga pewnej utraty wody, aby mogła wytwarzać więcej lipidów międzykomórkowych naprawiających barierę skórną. Jeśli całkowicie zablokujesz skórę, po usunięciu warstwy efekt może być odwrotny.

Należy jednak uważać, jeśli Twoja skóra ma skłonność do trądziku, dlatego najlepiej unikać tej techniki. Ale uspokój się, jeśli nie chcesz używać wazeliny, możesz wybrać inne opcje, takie jak olej mineralny, który jest kolejnym produktem ubocznym ropy naftowej i działa na skórę.

Wymagana skóra zmienia swój cel, skupiając się na oświetleniu.

Stylizacja autorstwa Barbary Müller i Igora Martinsa; i piękno Izydy Penafort (Fagner Damasceno)Polub naszą stronę i zobacz więcej takich nowości!

Trend w pielęgnacji skóry dyktował 2022 rok. Tysiące produktów dostępnych na rynku dla najróżniejszych rodzajów skóry, pokazanie, jak naturalna jest, stało się przedmiotem zainteresowania wielu kobiet. Innymi słowy, obecny trend brzmi: im mniej, tym lepiej. Oczywiście wszystko ma wiele wspólnego z tym, co każdy lubi.

Po wielkim sukcesie świecącej skóry żądaniem jest teraz chmura skóry, znana również jako „chmurna skóra”. Ma matowe i świetliste wykończenia, pozostawiając na boku to bardziej intensywne i bardzo rozświetlone wykończenie, aby przylegało do niemal niebiańskiego blasku, stąd nawiązanie do chmur.

Trend został stworzony przez Dominica Skinnera, Senior Artist w MAC Cosmetics.

Vogue Ball 2022: Zobacz najmocniejsze spojrzenia celebrytów na tradycyjnej imprezie modowej

  • Produkcja i proces tworzenia projektu Babildri
  • Upcykling: odkryj zrównoważoną modę

trend-zostal-stworzony-przez-dominica-skinnera-senior-artist-w-mac-cosmeticsKiedy mówimy o pielęgnacji skóry, zdrowie skóry jest bardzo ważne dla końcowego efektu tego makijażu, a zmętniała skóra zaczyna się od preparatu, który już pielęgnuje skórę. Niezbędny jest dobry krem ​​nawilżający i baza pod makijaż.

W bazie krycie może być lekkie lub średnie, a wykończenie świetliste. Rozświetlacz również potrzebuje lekkości, trik na „chmurną skórę” polega na podkreśleniu światła na kości policzkowej, łuku kupidyna i pod brwiami.

„Podobnie jak tydzień mody, makijaż również unowocześnia się i dostosowuje do tego, czego w tej chwili potrzebujemy. Wyszliśmy z bardzo ważnego sezonu świecącej skóry, świecącej skóry, delfina i szkła. Teraz wracamy do bardziej realistycznej skóry” – wyjaśniła Isis Penafort, wizażystka, która jest na rynku od siedmiu lat i zajmuje się m.in. eventami, reklamą, audiowizualną, próbami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj