Higiena dłoni

0
Rate this post

Intymna estetyka

Z pewnością jest to trend, który na początku wywołał pewne kontrowersje, ale teraz jest bardziej powszechny, niż możesz sobie wyobrazić. Najlepsze jest to, że ten trend obejmuje szereg opcji technik i zabiegów. Estetyka intymna ma na celu poprawę wyglądu okolic intymnych. Wśród głównych celów są zabiegi na zwiotczenie, depilacja laserowa i wybielanie regionu.

Jeśli chcesz włączyć do swoich usług estetykę intymną, zakwalifikuj się do takich zabiegów jak:

  • Częstotliwość radiowa;
  • Elektrostymulacja;
  • Intensywne pulsujące światło.

Tekarterapia

Wreszcie, 5 naszych najlepszych trendów estetycznych wprowadza Tecarterapię. Ta procedura składa się z pojemnościowego i rezystancyjnego transferu elektrycznego. Za jego pośrednictwem dochodzi do nagrzewania tkanek, mobilizacji jonów, przyspieszenia naturalnego procesu regeneracji, poprzez stymulację potencjału elektrycznego błony komórkowej.

Może być stosowany w rehabilitacji ruchowej po urazach mięśni. Jednocześnie pod względem estetycznym może być stosowany w przypadkach pooperacyjnych oraz do wzmocnienia efektów drenażu limfatycznego.

  • trendy kosmetyczne na rok 2022
  • Poznaj zabiegi i pielęgnację, które w tym roku powinny się wyróżnić
  • Jessica Reis
  • Opublikowano 01/06/2022 o 17:50 Zaktualizowano 01/06/2022 o 18:37

Rok jest nowy, ale świat wciąż przeżywa pandemię. Jakby Covid-19 nie wystarczyło, wybuch grypy spowodował ból głowy w populacji brazylijskiej. Dlatego kilka marek zainwestowało w produkty higieniczne i pielęgnacyjne.

Po użyciu tak dużej ilości żelu alkoholowego należy uważać na przykład na nawilżanie dłoni. Usta, które wciąż są zagłuszone maskami ochronnymi, wymagają dodatkowej uwagi. Nadal istnieje obawa m.in. o starzenie się i wiotczenie skóry.

Sprawdź poniżej kilka trendów w dziedzinie urody i dobrego samopoczucia na 2022 rok

Mydło i płyn do dezynfekcji rąk zyskały nowy status w kategorii „must have”. Do segmentu weszło kilka marek oferujących tego typu produkty, nie tylko ze zaktualizowanymi aromatami i opakowaniami, ale z bardziej odpowiednimi dla skóry recepturami (czytaj: nawilżaczami).

sprawdz-ponizej-kilka-trendow-w-dziedzinie-urody-i-dobrego-samopoczucia-na-2022-rokDzieje się tak dlatego, że podobnie jak jelita, skóra ma swój unikalny ekosystem bakterii, grzybów i wirusów, które wpływają na jej funkcjonowanie. „Utrzymanie równowagi tego mikrobiomu jest niezbędne do utrzymania nawilżenia i blasku skóry.

W środku pandemii Covid-19, gdzie ultrahigieniczna atmosfera zmusza nas do większego myślenia o interakcji naszej skóry ze środowiskiem, brak równowagi tego ekosystemu może sprzyjać podrażnieniom, wysuszeniu i wrażliwości skóry” – mówi Roberta Padovan , podyplomowe z Dermatologii i Medycyny Estetycznej.

Czyste piękno

Badania wskazują, że marki do pielęgnacji skóry, które promują przejrzystość składników, zyskują na popularności. Pod tym względem popularność zyskało czyste piękno. „Czyste piękno to trend w branży kosmetycznej, który rozpoczął się w Japonii.

Są to produkty, które nie zawierają składników toksycznych, dlatego na etykietach tych produktów wymienione są wszystkie składniki.

Ten ruch wynika głównie z zapotrzebowania konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi potencjalnie toksycznych substancji, takich jak parabeny, oksybenzon, laurylosiarczan sodu itp.”, wyjaśnia dermatolog Daniel Cassiano, członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Ochrona przed niebieskim światłem

Dzięki pandemii prawie wszystko w naszym życiu stało się cyfrowe. Ale chociaż szkodliwy wpływ niebieskiego światła na skórę nie jest tajemnicą, firmy odkrywają coraz więcej innowacyjnych składników, które mogą pomóc zwalczyć te efekty.

„Urządzenia elektroniczne emitują niebieskie promieniowanie, które obejmuje zakres widma, który powoduje uszkodzenia skóry i włosów. Jedną z nowości jest Pro Shield, roślinny sukrapeptyd pozyskiwany z zielonej kawy, w 100% naturalny i działający jako naturalny obrońca przed zanieczyszczeniami cyfrowymi i środowiskowymi” – wyjaśnia farmaceuta Maria Eugênia Ayres, kierownik techniczny w Biotec Dermocosméticos.

Innym środkiem aktywnym, który można zastosować, jest Shield MLDA, peptyd wyekstrahowany z palonej kawy, który ma zdolność pochłaniania światła widzialnego/niebieskiego, neutralizując szkodliwe działanie tego promieniowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj