Porady na lato: pielęgnacja skóry i moda na upały

0
Rate this post

Maska

Stosowanie maseczek na twarz sprawia, że ​​skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. „Pojawienie się i pogorszenie trądziku jest również problemem w tym okresie, ponieważ poza wysuszeniem maski mogą również powodować zatykanie porów”, ostrzega dermatolog Paola Pomerantzeff, członek Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Oczywiste jest, że problem trądziku ma wieloczynnikową przyczynę, ale odpowiednia pielęgnacja skóry i stosowanie odpowiednich produktów sprawia, że ​​maska ​​nie jest czynnikiem wyzwalającym.

  • „Zacznij od oczyszczenia skóry, co powinno być wykonane za pomocą mydeł dostosowanych do Twojego rodzaju skóry, to znaczy osoby z cerą tłustą powinny wybrać mydła w płynie zawierające substancje regulujące wydzielanie sebum, podczas gdy osoby z bardziej suchą skórą powinny czyszczenie przeprowadzać za pomocą więcej nawilżających musów.
  • Jednak niezależnie od rodzaju skóry, w tej chwili idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w stosowanie bardziej miękkich produktów i unikanie nadmiernego tarcia podczas czyszczenia skóry, aby nie uszkodzić tkaniny. Niedługo potem nawilżaj skórę, nawet jeśli jest tłusta” – zaleca dermatolog.

Skinnimalizm

Po pandemii zdajemy sobie sprawę, że nie potrzebujemy tak bardzo. Zdecydowanie mniej znaczy więcej. „Skóra dobrze reaguje na ukierunkowane leczenie, a nie na bardzo dużą ilość przypadkowych produktów nakładanych bez wskazówek”, mówi dermatolog Paola.

Metoda pielęgnacji skóry znana jako skip-care lub skinimalism to dobry sposób, ponieważ polega na użyciu tylko trzech produktów, które zapewnią dobrą pielęgnację skóry: mydła oczyszczającego, kremu nawilżającego i kremu przeciwsłonecznego (w tej kolejności). Potrzebujesz wskazówki, jak nie pomylić się przy wyborze kremu nawilżającego przeciwstarzeniowego? Zrozum swoje geny.

A jak to zrobić?

Wykonując test genetyczny. „Dzięki badaniom genetycznym można określić, czy pacjent ma geny sprzyjające pojawianiu się zmarszczek, wyprysków, zwiotczenia i suchości. Dzięki temu możliwe jest dobranie idealnych składników aktywnych do leczenia tych zmian” – mówi genetyk Marcelo Sady, post-doktor genetyki i dyrektor generalny Multigene.

Powiększ twarz

Słyszałeś kiedyś o „twarzy powiększenia”? Po tygodniach wpatrywania się w siebie podczas rozmów wideo zebrały swoje żniwo. Rosną również obawy dotyczące „powiększenia twarzy”. „Fakt przebywania w domu przez cały dzień w lustrze lub wideokonferencji w połączeniu z charakterystycznym dla tego okresu niepokojem i stresem, może być impulsem do dbania o siebie, co jest pozytywne, ale my doradcy musimy obserwować, czy to się nie zmienia.

a-jak-to-zrobicW przypadku poważniejszych przypadków zaburzeń wizerunku, takich jak dysmorfia lub niepewność swojego wyglądu”, dodaje chirurg plastyczny Mário Farinazzo, członek Brazylijskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i kierownik Sektora Rynologii na Uniwersytecie Federalnym w São Paulo (UNIFESP). .

20.01.2022 Mariana Guarnieri

1Akcje1Jeśli wolisz, możesz posłuchać tego tekstu za pomocą odtwarzacza poniżej. Jest to narracja sztucznej inteligencji, dzięki której możemy ją zastosować do wszystkich tekstów.Wszystko wskazuje na to, że wraz z gorącą wiosną, którą mamy, wkrótce zdecyduje się nadejść lato.

Oznacza to, że nadszedł czas, aby przygotować się do najgorętszego sezonu i cieszyć się upałem w stylu i dbałości o siebie. Oddziel więc filtr przeciwsłoneczny od sarongu i postępuj zgodnie z naszym specjalnym przewodnikiem na lato.

Spójrz, że:KUP LATO 8 ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI, KTÓRE NALEŻY PODJĄĆ LATEM

Są tacy, którzy kochają upał i są tacy, którzy na samą myśl o tym dostają gęsiej skórki. Niezależnie od zespołu, lato zawsze nadchodzi i wymaga troski, abyś mógł przeżyć swoje najlepsze chwile – na plaży lub w klimatyzacji. Przyjdź i zobacz:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj