Idealna pielęgnacja skóry trądzikowej

0
Rate this post

Czyszczenie

Dokładna i regularna pielęgnacja pomoże Ci odzyskać kontrolę nad skórą skłonną do trądziku:Skuteczne oczyszczanie – przy użyciu produktów specjalnie opracowanych dla skóry skłonnej do trądziku – jest kluczowym krokiem w redukcji i profilaktyce trądziku.

Zalecamy czyszczenie dwa razy dziennie.

Rano do usuwania nadmiaru sebum i martwych komórek naskórka, które nagromadziły się w nocy, a wieczorem, aby przed pójściem spać całkowicie usunąć brud, a także wszelkie ślady makijażu i korektora. To pozwoli Twojej skórze odnowić się i zregenerować przez noc.

Zalecamy używanie letniej wody (bardzo gorąca woda może stresować skórę) i wybieranie produktów specjalnie opracowanych dla skóry tłustej lub trądzikowej, takich jak Eucerin Dermo Pure Cleansing Gel.

Badania*1 pokazują, że skóra oczyszczona Eucerin Dermo Pure Cleansing Gel jest w stanie wchłonąć o 9% więcej niektórych składników aktywnych (L-karnityny i dekandiolu), zapewniając znaczące dodatkowe korzyści.

 • Czytaj więcej
 • Ostrożność

Skóra ze skłonnością do trądziku wymaga nawilżenia, aby wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry, ale należy używać nietłustych produktów. Jeśli masz ciemne ślady spowodowane trądzikiem o lekkim lub umiarkowanym nasileniu i nie poddajesz się leczeniu trądziku, wybierz serum o lekkiej konsystencji, które działa również na trądzik, takie jak Eucerin DermoPure Triple Effect Serum.

A dla uzyskania gładszej, bardziej odświeżonej skóry z biegiem czasu, możesz użyć peelingu takiego jak Eucerin DermoPure Intense Renewal Action do codziennej rutyny.W przypadku zabiegów leczniczych nie zalecamy stosowania peelingów. Twoja skóra może cierpieć z powodu skutków ubocznych, takich jak intensywna suchość, i skorzysta na specjalnej pielęgnacji.

 • Czytaj więcej
 • Ochrona słoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna to ważny krok w porannej rutynie. Trądzik może powodować problemy z przebarwieniami w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce, a suplementy przeciwtrądzikowe mogą sprawić, że skóra będzie jeszcze bardziej wrażliwa na promienie UV. Eucerin Sun Gel Cream Oil Control SPF30 i SPF60 zapewnia poziom ochrony, którego potrzebuje Twoja skóra i należy go nakładać przed pokryciem i makijażem.

Jeśli nakładasz krem ​​przeciwsłoneczny po miejscowym leczeniu trądziku, odczekaj pięć minut, aby preparat w pełni się wchłonął. Dowiedz się więcej o trądziku i słońcu.

Zakrycie i makijaż

Używaj wyłącznie produktów, które zostały specjalnie opracowane dla skóry tłustej i nie wykazują zaskórników. W razie potrzeby można użyć barwiącego kremu przeciwsłonecznego, takiego jak Eucerin Sun Gel Creme Oil Control Tinted SPF70 Clear lub Eucerin Sun Gel Creme Oil Control Tinted SPF70 Medium

 1. Czytaj więcej
 2. Co jeszcze mogę zrobić, aby pomóc mojej skórze skłonnej do trądziku?
 3. Oto kilka innych kroków, które możesz spróbować, aby zadbać o skórę skłonną do trądziku:
 4. Zostaw pryszcze w spokoju Staraj się trzymać ręce z dala od twarzy, ponieważ wyciskanie pryszczów rozprzestrzenia bakterie i pogarsza sytuację, a nie poprawia.

zakrycie-i-makijazOstrożnie golić

Zachowaj ostrożność podczas golenia na mokro lub na sucho, aby nie szorować skóry skłonnej do trądziku.

Parowy

 1. Pary do twarzy i sauny mogą pomóc w otwarciu i odblokowaniu porów.
 2. Utrzymuj bakterie na minimalnym poziomie
 3. Regularnie czyść telefon komórkowy, poszewki na poduszki i ręczniki, aby zmniejszyć ilość bakterii.

Dbaj o siebie

Ćwiczenia, dobry sen i zdrowa, zbilansowana dieta pomogą Ci zachować zdrowie i pozytywne samopoczucie, zmniejszyć stres (który może wyzwalać hormony i zaostrzać trądzik) oraz poprawić naturalną odporność skóry. Spróbuj też rzucić palenie. Dowiedz się więcej o trądziku i diecie, hormonach, skórze, stresie i trądziku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj