Trendy dla gabinetów kosmetycznych: top 9 na 2022 rok!

0
Rate this post

Pomimo pandemii i kryzysu gospodarczego branża estetyczna w Brazylii nadal rośnie. W 2020 r. wzrost wyniósł 5,8%, a w pierwszych czterech miesiącach 2021 r. 5,7%, według danych Brazylijskiego Stowarzyszenia Przemysłu Higieny Osobistej, Perfumerii i Kosmetyki (ABIHPEC).

Aby pozostać konkurencyjnym w szybko rozwijającym się sektorze, bardzo ważna jest znajomość głównych trendów w klinikach estetycznych.

Podobnie jak w innych sektorach, pandemia COVID-19 w dużym stopniu wpłynęła na sektor, z nowymi wymaganiami, głównie dotyczącymi używania maski. Jednak wraz z postępem szczepień i powrotem do normalności oczekuje się, że inne metody leczenia będą bardziej potrzebne. Chcesz wiedzieć, jakie one są? Śledź z nami!

Zrównoważone produkty

Zrównoważony rozwój jest coraz większym problemem w naszym społeczeństwie – z estetyką nie byłoby inaczej. W końcu wiele stosowanych produktów ma niestety składniki, które są szkodliwe dla środowiska.

Dlatego wielu klientów poszukuje bardziej zrównoważonych opcji, takich jak te wolne od parabenów, benzyn i siarczanów. Kremy szybciej działające to te, które są wysoce ukierunkowane, ponieważ pomagają skrócić czas pod prysznicem, zmniejszyć zużycie wody, a także te z opakowaniami zwrotnymi lub wielokrotnego użytku.

Różnorodność i naturalne piękno

  • Oprócz troski o środowisko, nasze społeczeństwo stara się także przełamywać schematy i tabu. A jednym z najważniejszych dla sektora estetycznego jest bez wątpienia standard i dyktatura piękna.
  • Coraz częściej można zobaczyć, jak mężczyźni i kobiety akceptują swoje naturalne włosy i ciała, starając się na nowo zdefiniować pojęcie piękna, a tym samym szukając nowych, bardziej inkluzywnych zabiegów.

Dla osób zajmujących się estetyką jest to bardzo silna nisza, pozwalająca na segmentacje, tworzenie ekskluzywnych zabiegów np. na kręcone i puszące się włosy, czy na spełnienie innych norm ciała i potrzeb – jak to ma miejsce w przypadku mężczyzn, którzy na co dzień mają szukała jeszcze więcej nowych zabiegów, które wykraczają poza brodę i włosy, takich jak modelowanie brwi, woskowanie i kilka innych.

Pielęgnacja skóry

Wzrasta pielęgnacja twarzy – zwłaszcza po tak długim czasie stosowania maseczek, które mogą powodować przetłuszczanie lub suchość, w zależności od skóry każdej osoby.W efekcie w 2021 roku odnotowaliśmy wzrost zapotrzebowania na produkty do pielęgnacji twarzy – a także na kosmetyczki, które te zabiegi wykonują. Oczekuje się, że w 2022 r. pielęgnacja skóry będzie nadal rosnąć.

  1. pielegnacja-skoryJednym z zabiegów, który powinien być mocny, jest dermaplaning, rodzaj powierzchownego złuszczania, wykonywany ostrzem skalpela, służący do wykonywania ablacji.
  2. Dzięki temu możliwe jest usunięcie martwych komórek, poprawiając koloryt i teksturę skóry. Jest to zabieg bardzo poszukiwany przez osoby poszukujące lżejszej alternatywy dla peelingu chemicznego czy mikronakłuwania.
  3. Tecarterapia polega na pojemnościowym i rezystancyjnym transferze elektrycznym, promującym ogrzewanie tkanek przez układ pojemnościowy i rezystancyjny. Zasadniczo jest to nieinwazyjna terapia elektrotermiczna, zaliczana do termoterapii głębokiej, która działa prądem elektrycznym w zakresie częstotliwości radiowych od 300 KHz do 1,2 MHz.

W estetyce urządzenie wykorzystywane jest do odmładzania twarzy (leczenie zmarszczek), zwiotczenia skóry, poprawy konturu ciała, drenażu limfatycznego oraz do leczenia cellulitu i zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Może być również stosowany w estetyce intymnej, do odmładzania sromu i pochwy, zwiotczałej skóry łonowej i zlokalizowanego tłuszczu łonowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj