Intymna estetyka

0
Rate this post

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych trendów dla gabinetów estetycznych jest bez wątpienia estetyka intymna. Kiedy zaczęły pojawiać się kuracje, wiele osób obawiało się, że „moda” się nie przyjmie, jednak popyt był bardzo wysoki – i oczekiwano, że sektor będzie się dalej rozwijał.

Estetyka intymna to w zasadzie zestaw technik, które mają na celu leczenie i pielęgnację intymnych części ciała. W tym celu wykorzystywane są różne technologie takie jak elektroterapia, kosmetologia, m.in. ratowanie młodości, zdrowia i dobrego samopoczucia tych obszarów.

Zabiegi te są bardzo poszukiwane przez osoby, które mają plamy, zwiotczenia i tłuszcz w okolicach intymnych, problemy, które mogą wpływać na samoocenę i ostatecznie wpływać na jakość życia.

Niektóre z oferowanych zabiegów to: radiofrekwencja, elektrostymulacja, intensywne światło pulsacyjne, delikatny peeling, złuszczanie, kremy wybielające itp.

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja nie jest nowością, ale teraz jawi się jako praktyczne i nieinwazyjne rozwiązanie dla osób cierpiących na łysienie lub wypadanie włosów. W tym zabiegu do pigmentowania części skóry głowy używany jest specjalny barwnik.

  1. W ten sposób możliwe jest stworzenie wizualnego wrażenia wypełnienia włosów. Oprócz przypadków łysienia technikę tę mogą stosować również osoby, które mają blizny na skórze głowy.
  2. Istnieją dwa rodzaje efektów, których można użyć. Efekt golenia wskazany jest w przypadkach całkowitego łysienia. I efekt gęstości dla tych, którzy mają cienkie i cienkie włosy, ale chcą zasymulować wrażenie większej objętości.

Aby uzyskać prawidłowy wynik, profesjonalista musi znać kolorymetrię (aby uzyskać oryginalny kolor włosów klienta), puentylizm gradientowy oraz efekt 3D (symulacja nowych drutów rosnących w cebulce włosa).

Biostymulatory kolagenu

Techniki nieinwazyjne będą trendami dla gabinetów estetycznych w 2022 roku. A wśród nich wyróżniają się biostymulatory kolagenu. Są to zabiegi referencyjne dla zwiotczenia. Polegają na zastosowaniu związków chemicznych, które w sposób ciągły stymulują produkcję kolagenu. Wystarczy jedna aplikacja, a rezultaty są widoczne nawet przez 25 miesięcy.

Biostymulator powoduje łagodną reakcję zapalną w skórze właściwej, indukując produkcję nowych włókien kolagenowych. Istnieje kilka formuł, których można użyć, z których najczęstsze to hydroksyapatyt wapnia i kwas poliwy.

Wypełnienie ciała

To nowość, która powinna odnieść sukces w korygowaniu asymetrii. Może być stosowany na różnych częściach ciała, takich jak piersi, pośladki, uda, ramiona, w celu zdefiniowania brzucha itp.

Oprócz poprawy asymetrii technika stymuluje mięsień do produkcji włókien kurczliwych, co pomaga zwiększyć napięcie mięśniowe i naturalnie zwiększyć objętość obszaru. Może być również stosowany w leczeniu blizn, rozstępów i cellulitu.

  1. wypelnienie-cialaW tym celu stosuje się wypełniacz skórny, prostą i bardzo bezpieczną procedurę.
  2. 9- Indywidualne kosmetyki i kosmetyki wegańskie
  3. Każda osoba jest wyjątkowa – dlatego zasługują na kosmetyki opracowane specjalnie na ich potrzeby.
  4. Właśnie z tego powodu branża dostosowała się, tworząc platformy, które pozwalają użytkownikom dostosować swoje produkty do potrzeb.

Innym trendem w branży są kosmetyki wegańskie, skierowane do osób, które nie tolerują nadużyć popełnianych na zwierzętach. Są to produkty całkowicie wolne od produktów pochodzenia zwierzęcego i przeciw okrucieństwu wobec zwierząt, bez testowania na zwierzętach.

Już teraz widać, że w 2022 r. będzie wiele trendów dla gabinetów estetycznych, prawda?

A jeśli chcesz w tym roku zacząć dobrze, co powiesz na zwiększenie marketingu? Pobierz teraz nasz e-book z głównymi wskazówkami marketingowymi dla klinik estetycznych i zmień swoje rozliczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj