A co się wtedy zmieniło?

0
Rate this post

Tyle, że wraz z nasileniem się tych zaburzeń włosów, nowy wygląd zyskała pielęgnacja włosów.

Włosy przestały być bohaterem i ustąpiły miejsca skórze głowy.Skórowanie włosów, w dosłownym tłumaczeniu, to największy trend w tej chwili, w którym skóra głowy zasługuje na taką samą uwagę i pielęgnację jak skóra, jako przedłużenie twarzy.

  • Pielęgnacja włosów staje się coraz bardziej podobna do pielęgnacji skóry, z większą liczbą etapów i rodzajów produktów, bardziej luksusowymi składnikami lub bardziej ukierunkowanymi na Twoje potrzeby.
  • Formuły wymagają teraz bardziej wyrafinowanych składników, które tradycyjnie stosowano w pielęgnacji skóry do odżywiania, detoksykacji i przywracania równowagi skórze głowy jako niezbędnej podstawy zdrowego wzrostu włosów.

Być może największą zmianą na rynku włosów jest uznanie

Ze aby mieć zdrowe włosy, konieczne jest prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy, czy to z punktu widzenia pH, bariery skórnej, czy mikrobiomu. Podobnie jak w przypadku pasemek, skóra głowy każdej osoby ma inne potrzeby, więc ocena rzeczywistej potrzeby wyboru najodpowiedniejszego produktu jest niezwykle ważna.

  • Marki pielęgnacyjne rozszerzają swoje podstawowe linie pielęgnacyjne, od tradycyjnych szamponów, odżywek i złuszczających, po rozwój różnorodnych toników, serum, preszamponu, kremów do masażu czy galaretek, maseczek do skóry głowy.
  • Oraz z substancjami aktywnymi, do których przywykliśmy już w leczeniu skóry, takimi jak kwas salicylowy, glukonolakton, kwas hialuronowy, niacynamid, prebiotyki, postbiotyki i olejki eteryczne.
  • A żeby wymienić zmiany w rozwoju kosmetyków do włosów, porozmawiajmy trochę o łupieżu, który jest jednym z najczęstszych schorzeń skóry głowy.

Łupież charakteryzuje się tym, że rozwija się od wieku młodzieńczego, głównie u mężczyzn, i powoduje zmianę jakości lipidów skóry głowy, ze zwiększoną proliferacją grzyba Malassezia furfur i zmianą bariery skórnej, powodując białe i drobne łuszczenie, z wygląd mąki.

Oczywiście możemy znaleźć przypadki, w których wskazane jest leczenie farmakologiczne, ale nie możemy ignorować faktu, że łupież jest jednym z warunków, w których konsumenci poszukują i używają kosmetyków do jego leczenia i profilaktyki, i że generuje on miliony dolarów. rok.

Do niedawna koncepcja szamponu przeciwłupieżowego polegała na zastosowaniu substancji przeciwgrzybiczej, często kojarzonej z regulatorem wydzielania sebum.

Wraz z ewolucją wiedzy i rozwojem koncepcji skórowania włosów scenariusz uległ zmianie

Nie skupia się już na „eksterminacji” M. furfur, ale na równowadze mikrobiomu w tym regionie.Tak więc te przeciwgrzybicze substancje czynne są stopniowo zastępowane przez prebiotyki i/lub postbiotyki w celu reorganizacji populacji drobnoustrojów właściwych dla skóry głowy i w konsekwencji poprawy jakości lipidów, a także bariery skórnej. …

  • wraz-z-ewolucja-wiedzy-i-rozwojem-koncepcji-skorowania-wlosow-scenariusz-ulegl-zmianiePo przywróceniu tej równowagi następuje poprawa stanu lub nawet jego zanik.
  • Ana Carolina Ribeiro — dyrektor — ABC Chemical Cosmetology and Derivatives —
  • Skinification Hair — ABC Cosmetology ©QD Zdjęcie: iStockPhoto
  • Ana Carolina Ribeiro – Dyrektor Techniczny ABC Cosmetology

To tylko przykład nowego wyglądu, jaki należy mieć w stosunku do kosmetyków do włosów.Postaw na ten trend w pielęgnacji skóry głowy, który pojawił się z mocą i pozostanie.Ale oczywiście pamiętajmy, że to jeden z filarów posiadania pięknych włosów.

Pielęgnacja włosów musi pozostać. Mniej uszkodzeń i więcej równowagi, oto droga do jedwabistych, miękkich i lśniących włosów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj