Co to jest skinimalizm?

0
Rate this post

Czy słyszałeś kiedyś o skinimalizmie?

To trend, który podbił osoby, które pasjonują się makijażem, ale chcą zachować naturalne piękno twarzy.W dzisiejszym poście lepiej zrozumiesz czym jest skinimalizm, dowiesz się jak wykonać lekki makijaż oraz zapoznasz się z produktami wskazanymi do nadania Twojej skórze naturalnego efektu.

Skinimalism to koncepcja, na którą składają się słowa skóra i minimalizm. Innymi słowy, to trend pielęgnacji skóry (pielęgnacji skóry) i minimalistycznego, podstawowego i prostego makijażu, zgodnie z ideą, że mniej znaczy więcej.

  1. Nie musisz więc nakładać na twarz kilku produktów jednocześnie, ale nadaj priorytet tylko kilku elementom, które naprawdę zmienią pielęgnację skóry.
  2. Dlatego lepiej codziennie stosować dobry krem ​​nawilżający (i taki, który jest odpowiedni dla Twojej skóry) niż dziesięć różnych produktów raz lub dwa razy w tygodniu.
  3. Dlatego jakość, trwałość i skuteczność to tylko niektóre z filarów pielęgnacji skóry, która wpisuje się w ten trend.
  4. W przypadku makijażu minimalistycznego chodzi o to, aby tylko podkreślał rysy twarzy, zachowując naturalny wygląd.

W ten sam sposób nie musisz używać tysięcy różnych produktów do makijażu, wystarczy wybrać kilka dobrych, aby zapewnić piękny i zdrowy wygląd. A jak zadbać o makijaż zgodny z trendem skinimalizmu? Sprawdź to poniżej!

5 kroków do minimalistycznego makijażu

Oto kilka prostych kroków, aby zrobić lekki i piękny makijaż i pozostać na szczycie skinimalizmu!

Nawodnienie

Po umyciu twarzy ważne jest, aby nawilżyć skórę. Jest to podstawowy krok skinimalizmu zapewniający świeżość i zdrowie skóry, szczególnie zimą.

W suchych regionach możesz użyć kremu nawilżającego, który jest nieco gęstszy. Jeśli masz tłustą skórę, kremy nawilżające w żelu doskonale nadają się do nawilżenia skóry bez pogarszania jej stanu.

5-krokow-do-minimalistycznego-makijazuNiska ilość produktu

Jednym z filarów skinimalizmu jest stosowanie niewielkiej ilości produktu w celu utrzymania naturalnego wyglądu skóry, bez makijażu zakrywającego np. plamy i piegi na twarzy. Ideą jest poszukiwanie naturalnego piękna.

Ponadto skinimalizm rozpowszechnia również ideę, że rutyna pielęgnacyjna składająca się z kilku kroków jest lepsza niż makijaż lub pielęgnacja skóry, która ma wiele kroków i jest trudna do naśladowania na co dzień.

Skonsultuj się z dermatologiem

Jeśli masz wrażliwą i alergiczną skórę, skonsultuj się z dermatologiem, który doradzi najlepsze produkty do makijażu dla Ciebie. Niektóre artykuły do ​​makijażu zostały opracowane specjalnie dla bardziej wrażliwej skóry, dlatego rekomendacja profesjonalisty może bardzo pomóc w wyborze. Również produkty do pielęgnacji skóry powinny być wskazane przez tego specjalistę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj