Wśród nich są programy szkoleniowe i rozwojowe dla ludzi.

0
Rate this post
 1. Metody treningu
 2. Szkolenie w klasie

Bardziej tradycyjny model polega na tym, że profesjonaliści udają się do sali lekcyjnej lub laboratorium, aby być prowadzonymi przez profesjonalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w kwestiach programu szkoleniowego.

Wariant jest w firmie, w którym instruktorzy i profesorowie udają się do firmy, aby prowadzić kursy.

E-learning

Odpowiada uczeniu się na platformach internetowych lub oprogramowaniu do nauczania. Treści mogą być prezentowane w różnych formatach, takich jak teksty, wideo, audio.Ponadto środowiska wirtualne wykorzystują interaktywne czynności, takie jak odpowiadanie na fora, rozwiązywanie pytań i granie w gry w celu promowania nauki.
mikronauka

Nauczanie w tym przypadku składa się z małych pigułek, które poprawiają określone umiejętności. Dosyć często wykorzystuje się filmy o długości od 3 do 10 minut z propozycjami treści i ćwiczeń.

Odwrócona klasa

Ideą pokoju odwróconego jest studiowanie przez pracownika treści w modelu odległościowym, a pokój twarzą w twarz służy do debaty, dynamiki i wyjaśniania wątpliwości.

Nauki społeczne

To nauczanie poprzez interakcję między profesjonalistami. W programach szkoleniowych można do tego zachęcać, jeśli najbardziej doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy są na przykład instruktorami kursu.

 • metody rozwoju
 • Obrót

Pozwól pracownikowi pełnić różne funkcje w organizacji w celu zdobycia doświadczenia, osiągnięcia osiągnięć i rozwoju umiejętności.

Kwalifikacja zewnętrzna

Daj dostęp do programów oferowanych przez instytucje edukacyjne, takich jak kursy zawodowe, szkoły techniczne, kursy licencjackie i podyplomowe.
informacja zwrotna

Udziel informacji zwrotnej na temat pracy i kompetencji pracownika po określonych okresach lub zadaniach, mając na celu ciągłe doskonalenie.

Mentoring

Wybieranie odnoszących sukcesy profesjonalistów, którzy pokierują tymi, którzy aspirują do najwyższych stanowisk w organizacji.

Możesz być zainteresowanym także tym:

 • 3 najczęstsze błędy w korporacyjnych programach szkoleniowych
 • Jakie są korzyści z T&D w firmach?
 • Kiedy People Management przejmuje wiodącą rolę w szkoleniu pracowników, firma osiągnie ważne wyniki.

mentoringOprócz poprawy kluczowych wskaźników HR, cele szkoleniowe i rozwojowe integrują perspektywę uczenia się i rozwoju strategii biznesowej. Zobacz główne korzyści.
Zmniejszenie luk kompetencyjnych

Pierwsza korzyść, którą widzisz, jest również najbardziej bezpośrednia. Korzystamy z T&D, aby wypełnić lukę między umiejętnościami, które posiadamy, a umiejętnościami, których potrzebujemy.

A to, czego potrzebujemy, może pochodzić z różnych źródeł:

 • warunki sukcesu strategii biznesowej;
 • wymagania do wykonywania zadań stanowisk i funkcji;
 • dążenie do przestrzegania prawa, zasad i kodeksów postępowania;
 • rozwiązywanie problemów i kryzysów;
 • ulepszenia produktów lub usług;
 • wewnętrzna innowacyjność i przedsiębiorczość.

Aby osiągnąć te i inne cele, zespoły dysponują zestawem umiejętności technicznych i behawioralnych. To do HR należy określenie zapotrzebowania na naukę.

Popraw wskaźniki HR

Kompetencje są konceptualizowane jako zdolność do działania, której elementami są wiedza, umiejętności i postawy (CHA).Tak więc, gdy myślimy o poprawie obrotów, frekwencji, klimatu organizacyjnego i produktywności, a nawet wskaźników z innych sektorów, takich jak koszty i sprzedaż, możemy łatwo znaleźć zapotrzebowanie na T&D.

Prostym przykładem jest absencja. Pewnego dnia sprawdzasz czas na swoim biurku, a potem widzisz liczne nieobecności w ostatnim kwartale.W tym przypadku oczekiwana jest zmiana nastawienia – którą można szkolić lub szukać na rynku.

Może to być również brak umiejętności i wiedzy. Lider branży może narzekać na produktywność zespołu, a można zauważyć, że pracownicy nie opanowali technologii procesu produkcyjnego, żeby przytoczyć jeden przypadek.

Wzmocnij kulturę organizacyjną

Praca nad utrwalaniem przekonań, wartości i norm zachowania wymaga wieloaspektowego podejścia, takiego jak rekrutacja dla dopasowania kulturowego, stosowanie profesjonalnych testów osobowości oraz wykorzystywanie liderów do promowania kultury.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj