Korzyści z rozwoju ludzi

0
Rate this post
 1. rozwijać talenty
 2. Brak talentów to problem wielu firm.

W ankiecie przeprowadzonej przez ManpowerGroup brazylijscy kontrahenci wskazują na brak umiejętności technicznych (33%) i behawioralnych (19%) wśród głównych trudności przy zawieraniu umowy.

A problem dotyczy kilku funkcji, takich jak technicy IT, przemysłowcy, asystenci administracyjni, księgowi i inżynierowie.

Dlatego oprócz usprawnienia procesów rekrutacyjnych, aby przyciągnąć najlepszych kandydatów, ważne jest inwestowanie w doskonalenie profesjonalistów, którzy są już częścią kadry firmy.

Dobra polityka szkoleń i rozwoju kadr umożliwia nawet uzupełnienie selekcji zewnętrznych o rekrutację wewnętrzną.

Jakie są zalety każdego z nich?

Procesy te są komplementarnymi narzędziami, a zrozumienie ich zastosowań sprawi, że zarządzanie ludźmi będzie bardziej efektywne. Najpierw spójrz na korzyści płynące ze szkolenia:

 • Korzyści ze szkolenia
 • Spełniaj punktualne potrzeby

Szkolenia mogą być nastawione na rozwiązywanie napotykanych dzisiaj problemów.

Na przykład, gdy firma kwalifikuje się do odblokowania postępu procesu, ograniczenia marnotrawstwa zasobów, reorganizacji zapasów, zintegrowania specjalisty z zespołem, wdrożenia nowego oprogramowania itp.

Nie musisz daleko szukać, aby znaleźć przykład. Pracownik odchodzi i musisz znaleźć kogoś do pracy.Możesz nawet czekać na plan rozwoju ludzi, ale najpierw musisz rozwiązać jednorazowy problem.

być w zgodzie

Zgodność firmy z regulacjami prawnymi często osiągana jest za pomocą szkoleń.

Wyobraź sobie, że przepisy zawodowe zaczynają wymagać nowego rodzaju środków ochrony osobistej (PPE), konieczne jest wykwalifikowanie, aby pracownicy wiedzieli, jak z niego korzystać.

Radzenie sobie z sezonowością i nadmiernym popytem

Kilka firm musi zatrudnić pracowników tymczasowych ze względu na wzrost popytu w ciągu roku lub z powodu niestandardowej prośby.Tak się dzieje, na przykład, kiedy sprzedajesz jajka wielkanocne. Cóż, szkolenie pomaga szkolić tę siłę roboczą w krótkim okresie.

Napraw błędy w planie rozwoju ludzi

Kontynuując, powiedzmy, że zaprojektowałeś plan rozwoju, w którym stażysta staje się asystentem, a następnie analitykiem, koordynatorem i menedżerem, czy naprawdę można przewidzieć wszystkie zmienne na tej ścieżce?

 1. Prosty przypadek: mała firma winiarska widzi teraz wielką szansę w krajowym segmencie cachaça, a menedżer musi zrozumieć produkt, aby wybrać dobrych dostawców.
 2. Czy widzisz, jak szkolenie jest pomocne w uzupełnianiu braków?
  Popraw motywację i dobre samopoczucie pracowników
 3. Czasami konieczne jest punktualne działanie w kwestiach związanych z motywacją i dobrym samopoczuciem w pracy.

radzenie-sobie-z-sezonowoscia-i-nadmiernym-popytemTutaj również nie sposób przewidzieć wszystkich zmiennych – od kryzysów gospodarczych po epidemie, istnieje wiele trudnych rzeczy do przewidzenia, które mogą zachwiać morale i zdrowiem profesjonalistów wymagających szkolenia.

Dopasuj szkolenia do celów organizacyjnych

Rozwój oferuje długofalową wizję, a tym samym wyznacza dla kadry kierowniczej kryteria wyboru szkolenia zgodnego ze strategią biznesową.

Na przykład, jeśli organizacja zamierza otworzyć dziesięć sklepów w ciągu najbliższych 5 lat, będzie plan rozwoju menedżera, aw jego ramach kilka szkoleń.
Promuj dojrzałość zawodową

 • Poprzez rozwój zarządzanie ludźmi wspiera rozwój pracowników i dąży do realizacji ich potencjału.
 • W konsekwencji rośnie wartość kapitału ludzkiego firmy.
  przyciągnąć talent
 • Będzie można również zaobserwować poprawę oferty wartości firmy dla pracowników i kandydatów.
 • Oprócz wynagrodzeń i świadczeń profesjonalista dostrzeże możliwości rozwoju i ewolucji kariery.
 • Jest to decydująca praktyka dla employer brandingu. Konsolidacja firmy jako marki pracodawcy wiąże się z inwestowaniem w potencjał jej pracowników.
 • Posiadanie polityki rozwoju nowoczesnych ludzi to jedna z rzeczy, które sprawiają, że firmy są uznawane za dobre miejsce pracy,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj