Nutrikosmetyki

0
Rate this post

Kosmetyki antystresowe

Maskne jako pierwsza pojawiła się w naszym życiu w zeszłym roku i jeśli nie mieliśmy dość tej niespodziewanej pierwszej wizyty, to „maska” pojawiła się jako gwiazda. Stosowanie maski ułatwia stworzenie mikrośrodowiska, w którym następuje wzrost wilgotności, poziomu CO2, temperatury oraz ilość bakterii i drobnoustrojów pochodzących z jamy ustnej i układu oddechowego.

  1. W kontakcie z naszą skórą sytuacja ta powoduje problemy takie jak stany zapalne, podrażnienia, zaczerwienienia i trądzik.
  2. A gdyby było ich niewiele, to również brak świetlistości, przedwczesne zmarszczki, rozszerzone pory, zwiotczenie i pogrubienie skóry.

Aby powstrzymać to zło, należy ściślej dbać o higienę skóry, unikać nagłych zmian temperatury, nie używać masek jednorazowych więcej niż jeden raz oraz utrzymywać maski wielokrotnego użytku w czystości i idealnym stanie.

Dodatkowo będziesz musiał zacząć jak najbardziej uspokajać twarz stosując specjalne kosmetyki przywracające pH i regenerację skóry, ograniczające związki aktywne mogące powodować podrażnienia, takie jak alfa i beta-hydroksykwasy (AHA i AHB) oraz zawierające kwas hialuronowy , gliceryna, mocznik, sorbitol i glikol propylenowy w codziennej pielęgnacji.

Wreszcie, miej oko na kremy CICA, składnik znany również jako Centella asiatica lub gotu kola, jeden z modnych składników późnych lat 20. Jest niezawodny, jeśli chodzi o pomoc zestresowanej i zaognionej skórze, a także ochronę skóry właściwej w codzienny.

Jest bogatym źródłem aminokwasów i zawiera madekasozyd, silny regenerator tkanek, który jest również stosowany w maściach na skaleczenia lub rany i jest doskonałym środkiem łagodzącym uszkodzoną lub uszkodzoną skórę.

Mikrobiom dla skóry

Obecnie marki nie skupiają się tylko na miejscowej pielęgnacji skóry, ale suplementacja doustna rośnie. Oczywiście zapomnij o tabletkach, które wyglądają jak 200, które twoja biedna babcia musi brać każdego dnia, ponieważ nutrikosmetyki są teraz prezentowane w postaci żelków – uważaj, bo mogą zawierać tyle cukrów, barwników i aromatów, że z punktu widzenia funkcjonalności zobacz nic nie dodawaj – czekoladki, rozpuszczalne proszki, które miesza się w wodzie czy kapsułki w najpiękniejszych pojemnikach.

Nutrikosmetyka znajduje się pomiędzy suplementacją a urodą i realizowana jest za pomocą preparatów pochodzenia naturalnego na bazie witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych czy kolagenu, które wzbogacają i uzupełniają dietę, ponieważ nie zawsze zakładamy idealną ilość lub rodzaj składników odżywczych.

mikrobiom-dla-skoryOczywiście, ponieważ działa na poziom metabolizmu, wyniki zwykle nie pojawiają się przed upływem 3-4 tygodni.

I choć prawdą jest, że jest idealnym sprzymierzeńcem dopełniającym zdrowy tryb życia, to trzeba zwracać uwagę na kupowany produkt. Upewnij się, że skład aktywnych składników stanowi większość składników, a także zadbaj o to, aby dodatków chemicznych i barwników było jak najmniej (widać to na etykiecie, gdzie składniki są w porządku malejącym: od największych do najmniejsza ilość).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj