Okres pandemii zmienił nawet sposób, w jaki podchodzimy do pielęgnacji ciała i skóry.

0
Rate this post

Brazylijczycy coraz bardziej dbają o swoją skórę od początku pandemiiPrzez Guia da Farmácia Kwiecień 30, 2021 Brak komentarzy skóra pandemiczna Według Abihpec, produkty do pielęgnacji skóry odnotowały 161,7% wzrost sprzedaży w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku.

 • Obecnie głównym motorem napędowym przemysłu kosmetycznego są te związane z pielęgnacją skóry, co również wskazuje na większą troskę ludności o zdrowie.
 • Według danych Brazylijskiego Stowarzyszenia Przemysłu Higieny Osobistej, Perfumerii i Kosmetyki (Abihpec), produkty do pielęgnacji skóry odnotowały 161,7% wzrost sprzedaży w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 roku w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku.

Z pewnością okres ten był mocno naznaczony izolacją społeczną.

Spędzanie więcej czasu w domu niż na zewnątrz, czasu, który spędzałem na dobieraniu ubrań, poprawianiu fryzury, makijażu i innych czynnościach.

W końcu mógł swobodnie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne.

 • Sprzedaż
 • W całym 2020 roku wzrost sprzedaży produktów do pielęgnacji skóry wyniósł 21,9%.
 • Tym samym największy wzrost odnotowały peelingi do ciała (153,2%), a następnie maski do pielęgnacji twarzy (91%).
 • Jednak od kilku lat produkty tej kategorii notują już dobre tempo wzrostu.

Rutynowa pielęgnacja skóry została wzmocniona przez media społecznościowe za pośrednictwem różnych cyfrowych wpływowych osób, które stały się ekspertami w tej dziedzinie, ujawniając własne nawyki pielęgnacyjne, używane produkty, a nawet domowe przepisy poprawiające zdrowie i urodę skóry.

Aktualności

Trend zrobił miejsce na różnego rodzaju produkty, takie jak suplementy kolagenowe do skóry, które zawierają odpowiednie składniki odżywcze dla utrzymania zdrowia dermatologicznego.

A także olejki zdolne do zwalczania skutków stresu na narząd.

 1. Fakt, że stres jest sprzymierzeńcem przedwczesnego starzenia się, jest kolejnym powodem, dla którego takie produkty odniosły taki sukces podczas pandemii.
 2. Oprócz stresu kilka innych oznak „nowej normy” również pomogło w utrwaleniu rutyny opieki.
 3. Alkoholowy żel w dłoniach i duża ilość mycia mogą sprawić, że skóra stanie się bardziej sucha niż zwykle, co wymaga większej dbałości o nawilżenie.

Również stałe stosowanie maseczek może ułatwić pojawienie się wyprysków w okolicy twarzy – co tłumaczy zawrotny wzrost sprzedaży maseczek do pielęgnacji twarzy.
Problemy

Sam Covid-19 może powodować objawy skórne.

W niektórych przypadkach zaobserwowano wysypki i plamy związane ze stanem zapalnym wywołanym przez chorobę.Zaczerwienienie i podrażnienie mogą być również związane z reakcją organizmu na zarażenie się wirusem.

Rynek kosmetyczny rośnie i koncentruje się na konsumpcji produktów do pielęgnacji domowej

sam-covid-19-moze-powodowac-objawy-skorneMinimalistyczna pielęgnacja skóry, warkocze i błyszczyki są na naszym radarze trendów.
Rok mija, mija rok, ale pielęgnacja skóry i włosów jest zawsze z nami! Ale czego ludzie najczęściej wyszukiwali w 2020 r., a co będzie modne w 2021 r.? Przyjdź i sprawdź trendy w urodzie na 2021 rok i przygotuj się na jeszcze więcej rocka w tym roku.

 1. Różowe włosy: trend kwarantanny!
 2. trendy w urodzie
 3. Źródło: Dani Bueno Blog
 4. Trendy 2021 – Pielęgnacja skóry
 5. minimalistyczna pielęgnacja skóry
 6. W 2020 roku, dzięki użyciu maski i dystansowi społecznemu, zdaliśmy sobie sprawę, że ciężki makijaż został trochę na uboczu i że rutyna pielęgnacji skóry stała się silniejsza niż kiedykolwiek. W 2021 nie będzie inaczej.
 7. Bez ciężkiego makijażu! Teraz naturalne piękno jest nadal cenione, a to przynosi falę prostoty, a nawet zrównoważonego rozwoju.

Żadnych wieloetapowych zabiegów pielęgnacyjnych.

W tym roku będą się wyróżniać minimalistyczne linie kosmetyczne, stworzone z myślą o uproszczeniu rutynowej pielęgnacji skóry oraz produkty naturalne – najlepiej wegańskie i wolne od wielu chemikaliów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj