Co to jest pielęgnacja skóry?

0
Rate this post

Rutynowa pielęgnacja skóry: co polecają profesjonaliści Opublikowano 9/15/2021 | Zaktualizowano 26.10.2021 | Czas czytania 10 minZdrowa, promienna i młodziej wyglądająca skóra nie zależy tylko od czynników genetycznych. Oprócz czynników środowiskowych i zdrowego stylu życia, utrzymanie rutynowej pielęgnacji skóry jest kluczem do poprawy zdrowia skóry.

Chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji skóry?

Zostań z nami! Wyjaśnimy znaczenie tego terminu, do czego służy, na czym polega właściwa rutyna, dlaczego jest ważna i jakie produkty nadają się do codziennego użytku, a także dodatkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry.

  • Termin w języku angielskim oznacza „pielęgnację skóry”. Służy do stylizacji codziennej pielęgnacji i utrzymania zdrowszej i bardziej promiennej skóry w miarę upływu czasu.
  • Aby zapewnić skuteczność i najlepsze rezultaty rutynowej pielęgnacji skóry, konieczne jest stosowanie produktów odpowiednich do rodzaju skóry.

Rodzaje skóry to:

  • Normalna: zdrowa konsystencja, nie tłusta, bez połysku i przesuszenia, z małymi i ledwo widocznymi porami.
  • Sucha: skóra z nadmierną utratą wody, słabo widocznymi porami, pozbawiona blasku, bardziej wrażliwa na łuszczenie lub zaczerwienienie.
  • Tłusta: wytwarza więcej sebum niż normalnie, jest jaśniejsza i gęstsza, z rozszerzonymi porami i większą łatwością w tworzeniu się trądziku, zaskórników i wyprysków.
  • Mieszana: skóra tłusta w strefie T – czoło, nos i podbródek – oraz sucha na policzkach.

Warto również zauważyć, że oprócz rodzaju skóry istnieje stan skóry. Na przykład skóra może być odwodniona, ale niekoniecznie sucha. Rodzaj skóry zależy od tego, jak wygląda Twoja skóra, a stan jest czymś, co może się różnić i może być tymczasowe, pokazując zmiany w obliczu kilku czynników.

Po co to jest?

Utrzymanie rutyny pielęgnacji skóry to nie tylko estetyka, ale i zdrowie.

Skóra jest jednym z największych narządów w ciele i pełni funkcję tarczy ochronnej przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie ultrafioletowe (promieniowanie UV), substancje toksyczne i zanieczyszczenia.

Tak więc rutynowa pielęgnacja skóry ma na celu ochronę skóry przed przedwczesnym starzeniem się, chorobami takimi jak rak skóry oraz powstawaniem wyprysków i podrażnień. Ponadto jest to praktyka, która przyczynia się do nawilżenia, rozświetlenia i ogólnego piękna skóry.

po-co-to-jestJaka jest właściwa rutyna pielęgnacji skóry?

Według Brazylijskiego Towarzystwa Dermatologicznego – SDB, niektóre rytuały są niezbędne do codziennej pielęgnacji skóry. Wśród nich higiena, nawilżenie i ochrona przeciwsłoneczna.

Przed rozpoczęciem konieczne jest poznanie rodzaju skóry i sprawdzenie, czy nie ma oznak urazów lub alergii. W razie wątpliwości skonsultuj się z dermatologiem w celu postawienia właściwej diagnozy.

Właściwa pielęgnacja skóry obejmuje tylko kilka kroków i można ją szybko wykonać.

Czyszczenie

Dobre umycie twarzy jest niezbędne, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, zanieczyszczenia, olej, kurz i nagromadzone resztki makijażu. Aby to zrobić, oczyszczaj twarz dwa razy dziennie, rano i wieczorem.Idealnym rozwiązaniem jest użycie łagodnego mydła, nawilżającego, a najlepiej płynu. Celem jest pozostawienie skóry czystej, zdrowej i przygotowanej na kolejne kroki.Polecane: Mydło rumiankowe i alfa bisabolol Essentia.

Tonowanie

Aby uzupełnić etap oczyszczania, użyj toniku do twarzy. Oprócz usuwania zanieczyszczeń, brudu i śladów makijażu, które mogły przedostać się przez mydło, tonik pozwala skórze swobodnie oddychać, równoważąc pH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj