Trendy w zdrowym odżywianiu na 2022 rok

0
Rate this post

Wraz z rosnącą siłą naturalnej fali, zdrowe odżywianie podąża tą samą ścieżką. Bardziej naturalna i mniej uprzemysłowiona, oparta na roślinach i zrównoważona żywność to trend na rok 2022.

 • Ponadto, wraz z rosnącą opieką zdrowia psychicznego i fizycznego, żywność, która wiąże się z korzyściami psychologicznymi, takimi jak zwalczanie depresji i lęków, również powinna zyskać na znaczeniu.
 • Na rok 2022 coraz bardziej rozumie się, jak nasze ciało jest połączone we wszystkich sferach: mentalnej, emocjonalnej i fizycznej. Dlatego priorytetem może być łączenie praktyk i pokarmów, które zapewniają dobre samopoczucie psychiczne, a nie tylko przyrost masy mięśniowej.

Kolejną bardzo interesującą atrakcją jest fakt, że dostawa zyskała na znaczeniu w ciągu ostatnich kilku lat pandemii. Jednak wraz ze spadkiem zachorowań na koronawirusa pojawia się tendencja do poszukiwania otwartych miejsc na spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Zdrowe odżywianie w 2022 r. to znacznie więcej niż tylko jedzenie

Dzięki tej fali zdrowego weganizmu w przyszłym roku będzie rosło. Ludzie niekoniecznie staną się weganami, ale wegetarianie i wszystkożercy mają tendencję do odwiedzania bardziej wegańskich restauracji i kawiarni, oprócz spożywania produktów kosmetycznych i czyszczących, które są wegańskie lub wolne od okrucieństwa (które nie są testowane na zwierzętach).

Ponadto powracają procesy rzemieślnicze. Rzemieślnicze chleby i lody (lody włoskie) już opanowują duże miasta – i wkrótce powinny dotrzeć na wieś.

Kolejną atrakcją na nadchodzący rok są produkty bezglutenowe, bezlaktozowe i niskosodowe. Coraz łatwiej będzie znaleźć żywność o tych specyfikacjach na sklepowych półkach.

Bardziej poszukiwane będą również produkty ekologiczne, z naciskiem na drobnych lokalnych producentów.

Również ludzie chętniej będą uprawiać własny ogródek przyprawowy w domu.

Według światowych nabywców i ekspertów Whole Foods Market, głównymi trendami żywnościowymi w 2022 roku będą:

 • Ultra miejskie rolnictwo, ze świeżymi, zrównoważonymi ziołami i zielonymi liśćmi w systemach szklarniowych;
 • Redukcjonizm: ludzie, którzy nie zostaną wegetarianami lub weganami, ale ograniczą spożycie mięsa, nabiału i jajek.
 • Alkohole bezszumowe: napoje alkoholowe w obniżonej cenie;
 • Ziarna, które zostały wyhodowane przy użyciu technik, które pomagają dbać o zdrowie gleby;
 • Funkcjonalne musujące: napoje bezalkoholowe z probiotykami i musującymi tonikami z dodatkiem prebiotyków, roślin i innych;
 • Kurkuma: zwiększone użycie kurkumy;
 • Moringa: zwiększone wykorzystanie liści moringi (biała akacja);
 • Nasiona słonecznika: dostarczają białka i tłuszczów nienasyconych;
 • Hibiskus: zwiększone użycie hibiskusa w jogurtach, owocach do smarowania i nie tylko;
 • Yuzu: słynne cytrusy w Azji, które podbijają świat.

Hibiskus to jeden z trendów zdrowego odżywiania na 2022 rok

Uważne jedzenie

rowniez-ludzie-chetniej-beda-uprawiac-wlasny-ogrodek-przyprawowy-w-domuPojęcie świadomego jedzenia pojawi się jeszcze bardziej w 2022 roku. Dzieje się tak, ponieważ jedzenie jest bezpośrednio związane z naszymi emocjami i zdrowiem psychicznym, a praktyka opróżniania umysłu i zwracania uwagi na jedzenie, bez rozpraszania się telefonami komórkowymi i telewizją, może złagodzić objawy chorób psychosomatycznych.

Proces świadomego jedzenia polega na zwracaniu uwagi na jedzenie podczas jedzenia, zwracając uwagę na każdą fazę: od kontaktu z jedzeniem, po żucie i smak.

Łącząc opiekę nad zdrowiem psychicznym i zdrowe odżywianie, praktyka ta powinna nabrać jeszcze większej siły w kolejnym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj