Dlaczego zdrowsza dieta?

0
Rate this post

Czy wiesz, że w Portugalii nieodpowiednie nawyki żywieniowe są modyfikowalnym czynnikiem ryzyka, który najbardziej przyczynia się do śmiertelności?Według danych Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia 14% zgonów w Portugalii wynika z zagrożeń żywnościowych.

Co więcej, statystyki pokazują również, że 9,5% liczby utraconych lat zdrowego życia wynika ze złych nawyków żywieniowych. Więc jeśli praktykowanie zdrowego odżywiania nie było w twoich noworocznych postanowieniach, pomyśl jeszcze raz.

Porzucenie złych nawyków w roku, który się zakończył i dobre rozpoczęcie nowego roku ze zdrowym stylem życia to powszechna obietnica. Obietnica zdrowego odżywiania nieuchronnie pojawia się na liście życzeń wielu osób, niezależnie od tego, czy chcą schudnąć, czy nie.

Prawda jest taka, że ​​nawet jeśli jesteś w formie lub już stosujesz zdrową dietę, zawsze istnieją aspekty codziennej diety, które można poprawić. Dobre odżywianie ma wiele zalet i jest dobrym sposobem na rozpoczęcie roku.

Co to jest zdrowe odżywianie?

Ale w końcu pojawia się pytanie, jak zdefiniować zdrową dietę. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowa dieta charakteryzuje się tym, że jest kompletna, zróżnicowana i zbilansowana, aby zapewnić jednostce energię niezbędną do dobrego samopoczucia fizycznego przez cały dzień. Ponadto jego praktyka wiąże się z zapobieganiem chorobom przewlekłym.

  1. Codziennie stajemy przed koniecznością dokonywania wyborów żywieniowych w sytuacjach takich, jak pójście do supermarketu lub obiad w restauracji.
  2. Dlatego zdrowa dieta opiera się na pokarmach bogatych w błonnik, witaminy i minerały oraz ubogich w tłuszcz.
  3. Pokarmy takie jak warzywa, owoce, zboża, rośliny strączkowe, ale także węglowodany, np. białka, powinny stanowić podstawę Twojej diety.

Ponadto należy wziąć pod uwagę odpowiednie porcje żywności obecne w Food Wheel, a także średnie spożycie kalorii, których spożycie musi być w harmonii z wydatkami kalorycznymi. Jako punkt odniesienia, średnie zalecane wartości energetyczne dla zdrowych dorosłych wahają się od 1800 do 2500 kalorii, w zależności od stylu życia każdej osoby.

12 zasad zdrowego odżywiania na 2022 rok

Jeśli Twoje noworoczne postanowienia mają na celu wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych i stworzenie nawyków zdrowego stylu życia wraz z poprawą żywności, jesteśmy tutaj, aby pomóc z 12 złotymi zasadami zdrowego odżywiania w 2022 roku:

Urozmaicaj spożycie warzyw Spożywaj co najmniej 3 kawałki owoców dziennie, jako deser lub jako poranną lub popołudniową przekąskę

Stawianie na rośliny strączkowe ze względu na ich bogactwo odżywcze i moc sycące Stopniowe zmniejszanie cukru, tak jak w przypadku kawy, herbaty lub mleka Wypróbowanie zdrowszych alternatyw dla ulubionych produktówDbaj o dobre spożycie płynów.

12-zasad-zdrowego-odzywiania-na-2022-rokWybieranie dobrych źródeł węglowodanówPlanowanie cotygodniowych posiłkówStosowanie ziół i przypraw w zastępowaniu soli Priorytet dla produktów naturalnychPrzeczytaj etykiety żywności ostrożnieJedz dietę, która szanuje Koło żywieniowe

Prowadzenie zdrowego stylu życia może być postanowieniem noworocznym, aby dobrze rozpocząć rok i zapewnić dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Ale utrzymanie tego celu przez 12 miesięcy i wyeliminowanie złych nawyków nie zawsze jest łatwe. Dlatego należy przeprowadzić odpowiednią profesjonalną obserwację i poprosić o pomoc doradcy lub farmaceutę.

  1. W Varela Pharmacy zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeanalizują Twoją sytuację żywieniową i doradzą najlepsze rozwiązanie.
  2. Apteka Varela, gdzie opieka różni się od leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj