Trendy żywieniowe 2022

0
Rate this post

Kawa Dalgona, płatki naleśnikowe, chleb bananowy i domowy krem ​​z orzechów laskowych. Tak, potrawy, które w 2021 roku cieszyły się największą popularnością w mediach społecznościowych, były prawdziwą rozkoszą. Ale czy możesz sobie wyobrazić, co nadchodzi? Sprawdź, jakie będą trendy żywieniowe w 2022 r. według specjalistycznych serwisów:

Produkty rolnictwa miejskiego

W ostatnich latach rolnictwo miejskie było napędzane postępem technologicznym, który utorował drogę do tworzenia bardziej zrównoważonych produktów w dużych metropoliach.
Trendy żywieniowe 2022: Zmniejszenie spożycia mięsa zwierząt

W ten sam sposób, w jaki trendem w 2022 r. będzie zmniejszenie spożycia alkoholu, przerwa w spożywaniu mięsa zwierzęcego (przynajmniej w niektóre dni tygodnia) również będzie podążać tą samą ścieżką.

 • Ponadto ludzie będą bardziej zaniepokojeni pochodzeniem kupowanych produktów: czy pochodzą od małych producentów, czy istnieje obawa (ze strony marki) o cierpienie zwierząt…
 • Odkryj swoją idealną wagę. Jest wolne! Dowiedz się, czy Twoja aktualna waga i waga docelowa są zdrowe dzięki Tecnonutri.

Chęć gospodarowania alkoholem sprawi, że konsument będzie stawiać na napoje i napoje bez alkoholu w składzie.Trendy żywieniowe 2022: Napoje gazowane i funkcjonalne

Wiemy, że kombucha nie jest dla nikogo niczym nowym. Ale w 2022 roku to i cała kategoria produktów fermentowanych o właściwościach probiotycznych zyska na znaczeniu.
żywność neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

Marki i firmy brazylijskie podczas produkcji swoich produktów postawią na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Również publiczność będzie to oglądać!

Trendy żywieniowe 2022: Z laboratorium na stół

Technologia będzie odgrywać jeszcze większą rolę w produkcji żywności, którą spożywamy w nadchodzącym roku, w tym „wyhodowanych w laboratoriach” mięs dostępnych na rynku.
Składniki z morza

Algi sprzedają się jeszcze lepiej, ponieważ są pożywne, smaczne i zrównoważone.

 • Przeczytaj także: Zwiększenie spożycia pełnego ziarna może obniżyć ryzyko cukrzycy w populacji, mówi badanie
 • Trendy żywieniowe w 2022 roku
 • Poślubnik

trendy-zywieniowe-2022-z-laboratorium-na-stolBogaty w witaminę C kolorowy kwiat jest często spotykany w herbatach i od wieków jest kochany na całym świecie. Ale w przyszłym roku będzie można go znaleźć w różnych rodzajach żywności i napojów.

Trendy żywieniowe 2022: nasiona słonecznika

Podobnie jak hibiskus, najczęściej zobaczysz nasiona słonecznika – czy to w ciasteczkach, lodach, pastach do smarowania i nie tylko.

Mleka bez laktozy

 • Z różnych zbóż, nasion, a nawet warzyw powstaną „mleka” warzywne!
  prażona kukurydza
 • Ten trend może brzmieć staroświecko. W końcu popcorn jest częścią społeczeństwa od setek lat. Jednak zdaniem ekspertów popyt na składnik w supermarketach będzie rósł.
 • LISTA KOŃCOWA: 343 TRENDY W ŻYWIENIU W 2022 r.
 • Wysłane 01/02/2022 przez Cristinę Leonhardt
 • Dzielić

Nasza tradycyjna lista trendów kulinarnych roku powraca! W 2022 roku udało mi się skompilować 343 trendy od 43 różnych emitentów – podzielone na firmy konsultingowe, firmy produkujące składniki, firmy sprzętowe, prasę, stowarzyszenia, różne firmy z sektora spożywczego i supermarkety.

 • Dużo ludzi przewiduje, jaki będzie rok, a w tym kocim koszyku jest bardzo poważna firma, która prowadzi własne badania i dużo ludzi, którzy po prostu dają kopa.
 • Laikowi bardzo trudno jest dostrzec różnicę, zwłaszcza gdy materiał jest dobrze przedstawiony.

Tak więc, jak zawsze polecam: spójrz na tę listę bardzo uważnie i zrozum powody, na których opierają się te przewidywania w każdym przypadku. Można na przykład skorzystać z pomocy ekspertów, aby porozmawiać o przyszłości żywności – tak jak wiele z poniższych list. Problem polega na umieszczeniu informacji bez podawania jakichkolwiek poświadczeń potwierdzających ich ważność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj