JAK BUDOWAĆ SILNE RODZINY?

0
Rate this post

Psalm 127:1 do 5 „Jeżeli Pan nie zbuduje domu, ci, którzy go budują, pracują na próżno; jeśli Pan nie strzeże miasta, stróż czuwa na próżno. Bezużyteczne będzie dla ciebie wstawanie wcześnie rano, późny odpoczynek, spożywanie chleba, na który mozolnie zapracowałeś; swoim bliskim daje go, gdy śpią.

Dziedzictwem Pana są dzieci; owoc łona, jego nagroda. Jak strzały w ręku wojownika, tak dzieci młodości. Szczęśliwy jest człowiek, który ma ich pełen kołczan; nie będzie zawstydzony, gdy będzie błagał swoich wrogów u drzwi”.

Dzisiaj porozmawiamy o rodzinie. Znajdźmy prawdziwe wartości dla rodziny chrześcijańskiej. A dlaczego te wartości? Ponieważ wartości rodzinne w społeczeństwie, nawet wśród chrześcijan, uległy erozji. Szatan jest „ekspertem” w próbach zniszczenia tego, co Bóg zbudował jako swoje największe dzieło: rodzinę.

A jak się rozpadł?

Uczynienie społeczeństwa permisywnym. Kiedy istnieje liberalne społeczeństwo, zbiera się więcej gorzkich rezultatów. Tam, gdzie nie ma chrześcijańskich wartości dla rodziny, tak naprawdę nie ma rodziny, ale ludzie żyjący razem.

Do tego stopnia, że ​​dzisiaj jest więcej rozwodów, więcej separacji, więcej dzieci rodzi się samotnym matkom i więcej dziewczynek w wieku dwunastu, trzynastu, czternastu lat. Społeczeństwo jest tak pobłażliwe, że mówi, że wolno poślubić mężczyznę z mężczyzną lub kobietę z kobietą, inaczej biernie zaakceptujemy aborcję!

Z drugiej strony trwa już kampania na rzecz dekryminalizacji tego narkotyku. Innymi słowy, tam, gdzie nie ma wartości chrześcijańskich, w rzeczywistości nie ma życia. Sam Chrystus powiedział to w Ew. Jana 10:10 część B: „Przyszedłem, aby miały życie i miały je w pełni”.

Czy zatem powinniśmy szukać wartości rodzinnych, gdzie? W Biblii. Biblia jest podręcznikiem życia, podręcznikiem rodziny. W Christ Vive Ministries uznajemy autorytet Słowa Bożego dla rodzin. Uznajemy prawdy Słowa Bożego za jedyną prawdę. Wierzymy w aktualność Słowa, to znaczy, że nie ma nic ważniejszego niż Słowo.

Skąd rodziny czerpią swoje wartości?

Dzisiaj wielu ludzi nawet nie wygląda na chrześcijan. Duża część rodziny chrześcijańskiej odnajduje wartości w telenoweli, filmach, telewizji, Simpsonach lub w wartościach, które nie mają nic wspólnego z Bogiem.

skad-rodziny-czerpia-swoje-wartosciSześć tysięcy lat temu Bóg zostawił rodzinie dziesięć bardzo silnych wartości, aby żyły szczęśliwie, i nazwał je DZIESIĘCIoma PRZYKAZANIAMI. Nie są to tylko: nie zabijaj, nie kradnij, ale fundamenty, na których zbudowano całą zachodnią cywilizację. Są fundacjami judeochrześcijańskimi, stanowią podstawę prawną wielu przepisów prawa.

Powtórzonego Prawa 6: 5 mówi: „Będziesz miłował Pana, swojego Boga, całym swoim sercem, całą swoją duszą i całą swoją siłą”.

Kiedy gospodarz, gospodyni domowa, mąż Boży, młodzieniec, dziewczynka lub chłopiec zaczyna się od tego pierwszego przykazania: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem”, to pokazuje, że Pan zajmuje pierwsze miejsce. w Twoim życiu.

  • Następnie w wersecie 6 jest napisane: „Te słowa, które dziś ci nakazuję, będą w twoim sercu;”.
  • Gdzie jest to słowo? W Biblii, która leży na półce, w tym zamkniętym pokoju, w spiżarni? Nie! Konieczna jest dogłębna znajomość Biblii.
  • Po co Słowo jest w sercu? Powtórzonego Prawa 6: 7 „Będziesz pilnie uczyć ich swoich dzieci i mówić o nich, gdy siedzisz w swoim domu, kiedy idziesz drogą, kiedy się kładziesz i kiedy wstajesz”.
  • Trzeba przekazać naszym dzieciom to, co Bóg umieścił w naszych sercach. To w domu wszystko się zaczyna.

Dziesięć przykazań zostało nam danych, aby pomóc nam w życiu, wypełnić nasze życie, chronić naszą rodzinę. Na przykład, kiedy Bóg mówi: „Nie będziesz!”, nie jest łupem. W rzeczywistości mówi, że wie, co jest dobre, a co nie. We wszystkim, co robi Pan, jest cel. Wszystkie zaprzeczenia Boga są dla naszej korzyści. Jeśli je zignorujemy, stracimy. Musimy współpracować, praktykując prawdy, autorytet i znaczenie Słowa Bożego.

Więc kiedy Bóg pozostawił dziesięć przykazań, nie pozostawił żadnych opcji, nie pozostawił dziesięciu opcji. Powiedział: „Jeśli chcesz zdrowia, dobrego samopoczucia, bezpieczeństwa, szczęśliwej rodziny, postępuj zgodnie z moimi przykazaniami”. Dzisiaj dowiemy się o pierwszym fundamencie, pierwszym fundamencie budowania silnej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj