Zdrowie w ciąży – strona o uzależnieniach – Informacje ze szkolenia dla kadry medycznej w Krakowie

0

Informacje ze szkolenia dla kadry medycznej w Krakowie

W dniach 27-28 września 2013 roku w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się szkolenie pt. „Skuteczna komunikacja z pacjentem w zakresie ograniczania konsekwencji zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych” organizowane przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach Projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinasowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Uczestników szkolenia przywitała Pani Joanna Skowron – Dyrektor Departamentu Promocji Zdrowia, Biostatystyki i Analiz, Kierownik Projektu.

Ekspertem i wykładowcą głównych bloków tematycznych podczas szkolenia był Pan Tomasz Głowik, dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta BSFT (Brief Solution Focused Therapy), adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Wszystkim Państwu dziękujemy za udział w szkoleniu i zapraszamy do odwiedzania strony Projektu (www.zdrowiewciazy.pl), na której na bieżąco zamieszczane są informacje o podejmowanych działaniach realizowanych w ramach Projektu.

Główny Inspektorat Sanitarny oraz pozostali Partnerzy Projektu zakładają, że wielopłaszczyznowe działania edukacyjne w szkołach i zakładach pracy, szkolenia dla przedstawicieli kadry medycznej oraz kilkuletnia kampania społeczna przyczynią się do zmiany zachowań zdrowotnych przyszłych matek oraz poprawy zdrowia ich potomstwa.

26.11.2013 Magdalena Pawlak, Główny Inspektorat Sanitarny