Czy chcesz rzucić palenie?

0

To ostatnie i najważniejsze pytanie w Twojej historii palenia. Jeśli pacjent odpowie „nie”, porozmawiaj o tym, gdy pacjent będzie gotowy. Ale jeśli pacjent odpowie tak, następne pytanie brzmi: czy chcesz rzucić palenie w ciągu najbliższych 30 dni? Odpowiedź twierdząca na to drugie pytanie pokazuje, że pacjent wchodzi w fazę przygotowań. To doskonała okazja do pogłębienia wywiadu, oszacowania stopnia uzależnienia od nikotyny i zaproponowania sposobu leczenia.

Inne pytania, które mogą pomóc w tej chwili
Jeśli pacjent myśli o rzuceniu palenia, warto poznać więcej szczegółów przed zaproponowaniem planu działania. Przydatne pytania: Czy mieszkasz z palaczami w pomieszczeniu? Czy mieszkasz z palaczami w pracy? Czy kiedykolwiek próbowałeś rzucić palenie? Czy kiedykolwiek używałeś leków, aby rzucić palenie? Używasz alkoholu? Używasz nielegalnych narkotyków? Jakie są Twoje osobiste powody, dla których chcesz rzucić palenie?

Przedstaw wyniki tej oceny na piśmie
Anamneza dotycząca nawyków palenia jest w rzeczywistości oceną stanu zdrowia. Wynikiem tej oceny jest poznanie etapu przygotowania chorego do zaprzestania palenia. Dlatego ważne jest, aby zawsze podawać ten wynik pacjentowi, jako sposób na zmaterializowanie opieki i wzmocnienie tego, co zostało omówione.

W Clinicarx przekształciliśmy tę anamnezę w protokół oceny nałogu palenia. Automatyzujemy obliczenia, przeprowadzamy Cię przez pytania, które należy zadać, i tworzymy proste, intuicyjne zestawienie usług farmaceutycznych dla Twojego pacjenta. Poniżej znajduje się przykład tego dokumentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj