Nadużywanie narkotyków przez kobiety

0
Rate this post

Postmodernizm charakteryzuje się szeregiem osiągnięć społecznych, które zaowocowały większą wolnością kobiet, jednak ta epoka nadal jest nierówna. Chociaż dzisiaj wiele kobiet jest „głową rodziny” i pracuje na dwie zmiany, nadal są one niedoceniane, z niższymi pensjami, piętnem i uprzedzeniami, oprócz alarmującej liczby przypadków płci i przemocy domowej.

Ta nierówność ma ogromny wpływ na życie kobiet, co wpływa na proces chorobowy i może powodować choroby fizyczne i psychiczne, a w wielu przypadkach nadużywanie narkotyków, co prowadzi do uzależnienia od środków chemicznych lub alkoholu. Fakt, że kobiety znajdują się w niekorzystnej sytuacji w środowisku społecznym, sprawia, że ​​wiele osób postrzega substancje psychoaktywne jako sposób radzenia sobie ze wszystkimi naciskami społecznymi.

Powody, dla których kobiety zaczynają zażywać narkotyki, różnią się od przyczyn męskich. Na ogół zaczynają używać tych substancji od wystąpienia istotnych zdarzeń, takich jak przemoc w rodzinie, problemy psychologiczne, problemy z własnym ciałem, poczucie własnej wartości, presja zawodowa, rozpad rodziny i problemy zdrowotne.

Wejście kobiet na rynek pracy – nawet jeśli jest osiągnięciem – dodanym do społecznych wymagań kobiecości, przyczynia się do poczucia nieadekwatności, która jest wyzwalaczem nadużywania narkotyków, takich jak alkohol, antydepresanty, anorektyka i inne. substancje . Istnieją również czynniki biologiczne, które sprzyjają zażywaniu narkotyków, zwłaszcza nadużywanie suplementów na receptę.

Skutki zażywania narkotyków są również różne w zależności od płci. „Kobiety są bardziej zależne niż mężczyźni” — wyjaśnia Nunes. Populacja kobiet jest bardziej dotknięta nadużywaniem narkotyków, cierpiąc z powodu uszkodzeń fizycznych, biologicznych i mózgu. Porozmawiamy o tym poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj