Wpływ używania cracku na kobiety w ciąży jest przedmiotem debaty w Vitórii

0
Rate this post

Stosowanie cracku i skutki działania suplementu są omawiane na forum, które odbędzie się w ten piątek (pierwszy) na Federalnym Uniwersytecie Espírito Santo. W debacie biorą udział psychiatrzy, neonatolodzy, przedstawiciele Rady Opiekuńczej, Prokuratury ds. Dzieci i Młodzieży w Vitórii, a nawet Sądu Dziecięcego w Vitórii.

Ministerstwo Zdrowia nie dysponuje jeszcze oficjalnymi statystykami, ale w całym kraju z każdym dniem rośnie liczba kobiet używających cracku w ciąży oraz dzieci, które rodzą się z zaburzeniami związanymi z uzależnieniem jeszcze w łonie matki.

W rozmowie z Bom Dia Espírito Santo, neonatolog ze Szpitala Uniwersyteckiego Cassiano Antônio Moraes (Hucam) Andréia Lube powiedział, że wybór tematu wynika z obserwacji, że liczba matek w Hucam rośnie wśród pacjentek w okresie poporodowym. sektor niemowlęcy crack i inne narkotyki. „To rodzi pytania i obawy w naszym zespole, czy to ze względu na zapotrzebowanie i złożoność opieki, czy też monitorowanie, którego wymaga sprawa” – wyjaśnił .

Według Lube takie sytuacje wymagają m.in. systematycznego monitorowania rodziny, schronienia dziecka, aktywowania serwisów społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj