SEKS W CIĄŻY

0
Rate this post

Seks w ciąży jest dozwolony, o ile położnik nie ma przeciwwskazań, a kobieta czuje się komfortowo uprawiając seks. Kontakt intymny nie szkodzi dziecku, które jest osłonięte w macicy. Podczas aktu dziecko może się poruszać lub milczeć, ale ten czynnik jest bardziej związany z hormonami niż ze stosunkiem seksualnym.

W czasie ciąży libido kobiety może ulec zmianie. W pierwszym trymestrze pragnienie może być mniejsze z powodu niepokoju, większego odczuwania zapachów, zmęczenia, nudności, wymiotów i złego samopoczucia. W drugim trymestrze, kiedy nudności ustąpią, a kobieta zdąży przystosować się do nowej fazy, libido powinno wrócić do normy. W ostatnim trymestrze możliwe jest, że wola znowu spadnie z powodu niepokoju o narodziny dziecka.

Uważa się, że uprawianie seksu w tym okresie pomaga kobiecie podczas naturalnego porodu, ponieważ praktyka ćwiczy mięśnie pochwy. Seks przynosi również korzyści parom, które przeszły zabiegi mające na celu zajście w ciążę, ponieważ mogą przestać się martwić i po prostu cieszyć się dobrymi chwilami intymności i bliskości, bez presji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj